Google’dan Van’a 500 000 Dolar BağışDestek: Test Link
İnternet

Google, deprem bölgesine ihtiyaçların giderilmesi için bağış yaptı..

Van depremi ile ilgili Google, kişi bulucu servisinin Türkçe versiyonunu yayınladı ve ilgi odağı oldu. Google Kişi Bulucu uygulamasına 4000’den fazla kayıt girildi.

Google deprem haritası ile, deprem ile ilgili ve daha çok bilgilere ulaşabiliyoruz.

Ve Google bunların dışında yine yaptı yapacağını..

Google.org kanalı ile Türk Kızılayı’na 500 000$ bağışta bulundu.

Google’ın deprem ile ilgili bu yaptıkları ve gösterdiği hassaslık, gerçekten takdir edilecek cinsten..

Google Türkiye resmi bloğunda aşağıdaki yazı yayınlandı;

Van Depremi’nin hemen ardından kullanıma açtığımız Kişi Bulucu uygulamamıza 4.500’den fazla kayıt girilmiştir. Kişi Bulucu’nun ardından bugün itibariyle ‘2011 Van Deprem Sayfası’nı Türkçe olarak hayata geçirerek, Van Depremi ile ilgili güncel bilgileri tek bir noktadan paylaşıyor olacağız.

Van Deprem Sayfasındaki Google Deprem Haritası yardımı ile; depremin merkez üssü ve etkilediği alan incelenebilecek, destek bekleyen noktalar ve ihtiyaç bilgileri takip edilebilecek, yardımlar için Kızılay şube ve afet yönetim merkezlerinin lokasyon ve irtibat bilgilerine erişilebilecek.

Tüm bu uygulamaların yanısıra, Google.org kanalı ile de Türk Kızılayı’na 500.000 Amerikan Doları bağış yaparak, bölgedeki ihtiyaçların giderilmesine katkıda bulunacağız.

Dileğimiz yaşanılan bu doğal afet sonrasında bölge halkının en kısa sürede ihtiyaçlarının giderilmesinde süregelen duyarlı yaklaşımın devam etmesidir.

Google Türkiye

http://google-tr.blogspot.com/2011/10/van-deprem-bolgesine-destek.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.