Google’dan “Uzay Yolu” İçin Özel LogoDestek: Test Link
İnternet

Uzay Yolu banner

Google, “Uzay Yolu” dizisi için özel bir logo hazırladı. (7 Eylül 2012)

Uzay Yolu Google dizisi

Google ana sayfasında yer alan özel logo, Uzay Yolu dizisinin 1.bölümünün yayınlanmasının 46.yıl dönümü için hazırlandı. Google logolarını genellikle akşam saatlerinde değişmiş görürüz. Google bu sefer farklı bir şekilde logo değiştirdi. 7 Eylül tarihinde biraz daha erken bir vakitte Uzay Yolu için hazırladığı özel logoyu yayına aldı.

Uzay Yolu

Uzay Yolu dizisiUzay Yolu (Özgün adı: Star Trek), Gene Roddenberry tarafından yaratılmış bilim kurgu televizyon dizisi, film ve roman serisi. 6 kez dizi, 11 kez sinema filmi, yüzlerce kez roman, video oyunu, ve hikâye olarak yayımlandı. 8 Eylül Cuma, 2006 yılında Uzay Yolu’nun ilk televizyon yayının 40’ıncı yılı kutlandı.

İnsanların galakside diğer bilinçli canlılarla birleşerek Birleşik Gezegenler Federasyonu’nu kurdukları, kurgusal bir 3. Dünya Savaşı sonrası bir geleceği tasvir eder.

Kahramanlar genelde fedakardır ama zaman zaman sonuç almak için başka yollara baş vurabilirler. 1960’larda Orijinal Seri’de ve diğer seriler de olduğu gibi hikâyelerdeki çatışmalar ve politik boyutlar günümüz olaylarını yansıtırlar. Dizilerdeki emperyalizm, sınıf kavgası, ırkçılık, insan hakları ve teknolojinin etkileri gibi konular ilk yayınladıkları zaman olduğu gibi bugünde yankılanmaktadırlar.

Vikipedi’den yararlanılmıştır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.