Google’dan Martha Graham İçin Özel LogoDestek: Test Link
İnternet

Google, Martha Graham için özel bir logo hazırladı.

Martha Graham’ın 117.doğum günü için Google özel bir logo hazırladı. Google ana sayfasını açtığınızda bir süre bekledikten sonra Google harflerinin oluştuğunu göreceksiniz. Google, birkaç gündür kendine hayran bırakan özel logolar hazırlıyor.
Örnek, Roger Hargreaves için Google birsürü logo hazırladı. Her sayfayı yenileyişinizde logolar değişiyordu. Yine bugün güzel, hareketli bir logo hazırlanmış.

Martha Graham kimdir?

Martham Graham (d. 11 Mayıs 1894, Pensilvanya – ö. 1 Nisan 1991, New York), ABD’li dansçı.
1913 – 1916 yılları arasında Los Angeles’ta öğrenim gördükten sonra Denishawn Okuluna girdi. Bu sıralarda Denishawn Okulu Dans Grubu müzik yönetmeni olan Louis Horst ile çalışmalara katıldı. Genç yaşına rağmen birçok kültürü tanıma fırsatı bulan Martha Graham bu kültürleri danslarına yansıtarak büyük bir beğeni topladı. Çalışmalarının ilk ürünlerini ilk önce New York’ta bulunan bir tiyatroda sergilemeye başladı.
Martha Graham dış mekanları danslarına o anlık kıvraklığı ile danslarını ve mekanları çok iyi birleştiren bir dansçıydı. Danslarındaki nefes alış-verişlerini dansın içerisinde geçiş noktalarına yerleştirmesini çok iyi yaparken izleyenleri danslarında olduğu gibi soluksuz izliyordu. Birçok yeteneği bir arada bulunduran Martha Graham ismini Amerika’ya genç yaşta duyurmayı bildi.
ABD’nin birçok kentinde dans gösterileri sergiledi. Dans gösterileri kapalı gişe oynayan sanatçı belli bir süre dansa ara verse de hem hayranlarından gelen yoğun istek hemde dansa olan bağlılığı Martha Graham’ı tekrardan sahnelere çekti.

Vikipedi’den yararlanılmıştır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.