Google’dan Gmail ve Kullanıcı Bilgilerinin Gizliliği İle İlgili AçıklamaDestek: Test Link
İnternet

Google, Gmail ve kullanıcı bilgilerinin gizliliği ilgili yer alan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı. Tarafımıza ulaştırılan açıklamayı olduğu gibi sizlerle paylaşıyoruz.

“Kullanıcılarımızın mahremiyeti ve güvenliğini bizim için son derece ciddi ve önemli bir konudur, son dönemde bunun aksini iddia eden haberler ise tamamen gerçek dışıdır. Gmail için geliştirdiğimiz güvenlik ve mahremiyeti özellikleri endüstriye öncülük edecek derecede ileri düzeydedir ve söz konusu koruma herhangi bir Gmail kullanıcısına e-posta gönderen herkes için geçerlidir.”

Google

ABD’de Google’a mail gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle açılan davada Google, 400 milyon Gmail kullanıcısı olduğunu, kullanıcıların maillerde üçüncü tarafın erişimine onay verdiğini ve bundan dolayı gizlilik beklentisi içerisinde olmamaları gerektiğine dair mahkeme heyetine bir rapor sunmuştu. Ek olarak Google, gönderim yapılan maillerde spam olup olmadığını anlamak için tarama yaptığını ve gönderilen metinlerin farklı testlerden geçirildiğini belirtmişti. Google bu durumu 1979 yılında kabul gören kanunlara dayandırıyor ve prosedürlerin uygulandığını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.