Google’dan Gazete Bayisi: Google Play GazetelikDestek: Test Link
Mobil Dünya

Google, kullanıcıların gazete ve dergileri daha kolay takip edebilmelerini sağlayan yeni bir uygulamasını duyurdu.

iOS kullanıcılarının yakından tanıdığı ‘Gazete Bayisi’ artık Android kullanıcıları için de var. Google Play Gazetelik, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabiliyor.

Kullanıcıların takip ettiği haber kaynaklarına tek bir yerden ulaşmalarını sağlıyor ve kullanıcıların ilgi alanlarına göre haber sunuyor. Kullanıcılar, Google Play Gazetelik uygulaması aracılığı ile dergi, gazete ya da bloglara abone olabiliyor.

Hali hazırda Los Angeles Times ve The New Yorker gibi popüler yayınlar başta olmak üzere 1900’ün üzerinde yayının Google Play Gazetelik içerisinde yer aldığı bilgisi paylaşıldı. Ayrıca kullanıcılar, Google Play Gazetelik’teki yayınları internet erişimi olmadan da okuyabiliyor. Tabi sonradan okumak isteyenlerin haber / yazıyı saklamaları gerekiyor.

Son olarak, Google Current üzerindeki aboneliklerin de Google Play Gazetelik uygulamasına Google tarafından taşındığını belirtelim. Daha önce Current ile oluşturulan listeler, böylelikle kaybolmuyor. Google, Current uygulamasını rafa kaldırabilir.

Video

Yakın zamanda Türkçe olarak da hizmet vermesi beklenen Google Play Gazetelik’in bağlantısı için buraya tıklamanız yeterli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.