Google’dan Dünya Günü İçin Özel LogoDestek: Test Link
İnternet

Dünya Günü banner

Google, “Dünya Günü” için özel bir logo hazırladı. (22 Nisan 2012)

Dünya Günü Google logosu

Dünya Günü’ne özel olarak hazırlanan logo, bir animasyon şeklinde hazırlanmış ve farklı hallere dönüşüyor. Google, hoş bir logo hazırlamış.

Dünya Günü

22 Nisan Dünya Günü, ilk olarak San Francisco’da 1969 yılında düzenlenen Ulusal UNESCO Dünya Konferansında John McConnell tarafından dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla bir özel gün düzenlenmesi fikri ile ortaya çıkmıştır.

John McConnell, Dünya Günü kutlamaları için tarih olarak ekinoks (gece ve gündüzün eşit olduğu) zamanı yani 21 Mart’ı önermiştir. Daha sonra ise çevre sorunlarına büyük bir kamuoyu ile tepki gösteren ilk hareket, Wisconsin Senatörü Gaylord Nelson’un desteği ile ve Denis Hayes’in organizatörlüğünde 22 Nisan 1970 günü ilk Dünya Günü kutlamaları olarak tarihe geçmiştir. Bu kutlamalara yaklaşık 20 milyon kişi katılmış, birçok konferans ve sempozyum düzenlenerek, çevre sorunlarına dikkat çekilerek ABD’nin ilk ‘Temiz Hava Yasası’ ve ‘Temiz Su Yasaları’ hazırlanmıştır.

Vikipedi’den yararlanılmıştır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.