Google’dan Apple’a Tarihi ÇalımDestek: Test Link
İnternet, Mobil Dünya

Apple

Google işletim sistemi olan Android ile Apple firmasına ait işletim sistemi iOS arasındaki ezeli rekabeti bilmeyen yoktur. Bu rekabet kimi zaman öyle şiddetli bir hal aldı ki, iki taraf kozlarını mahkemelerde paylaşacak duruma geldi. Ama Google, büyük bir gizlilik içerisinde gerçekleştirdiği son hamlesiyle Apple firmasına inanılmaz bir çalım atmış durumda.

Google, büyük bir gizlilik içerisinde ve sessiz sedasız bir şekilde, Apple için uzun süredir e-posta uygulamaları hazırlayan ve geliştiren Sparrow firmasını satın aldığını duyurdu. Sparrow firması, bugüne kadar yaptığı uygulamalarla tüm Apple kullanıcılarının sempatisini kazanmış ve memnuniyeti yüksek seviyelerde tutmayı başarmıştı. Apple firması da Sparrow firması ile olan ortaklığından fazlasıyla memnundu.

Sparrow

Satın alma işlemi, Sparrow firmasının CEO’su Dom Leca’nın kişisel blogu üzerinden de açıklandı ve doğrulandı. Leca, yaptığı açıklamada Google tarafından satın alınan firmanın, Google GMail ekibiyle birlikte çok daha başarılı projelere imza atacağına inandığını belirtti.

Bundan böyle Google’a ait olan Sparrow, çok büyük ihtimalle Apple için yeni uygulamalar geliştirmeyecek; ama firma eski uygulamaları piyasadan kaldırmayacak ve bu uygulamalar için Apple kullanıcılarına destek vermeye devam edecek. Sparrow ekibi, GMail ekibi ile birlikte yeni proje çalışmalarına çoktan başlamış durumda, bakalım zaman bize neler gösterecek.

Konuk yazarımız Can Atasever bu yazıyı WeBeyn için yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.