Google Play Edition’lı Yeni Modeller: LG G Pad 8.3 ve Xperia Z UltraDestek: Test Link
Mobil Dünya

Google, LG G Pad 8.3 ve Xperia Z Ultra’nın Google Play Edition modellerini duyurdu. Bu modellere ait tüm ayrıntılar, haberimizin devamında.

LG G Pad 8.3 Google Play Edition

LG-G-Pad-8-3-Google-Play-Edition-webeyn-2

Normal modelle aynı görünüme sahip olan bu model, Google Play Edition olarak duyurulan ilk tablet olma özelliğini taşıyor. Özelleştirilmiş arayüz bulunmayan modelde Android 4.4 KitKat yer alıyor.

LG G Pad 8.3 Google Play Edition; 1920×1200 piksel çözünürlükte ekran, 273 PPI piksel yoğunluğu, 8.3 inç Full HD IPS WUXGA ekran, 1.7 GHz Snapdragon 600 dört çekirdekli işlemci, microSD ile artırılabilen 16 GB dahili depolama alanı, 2 GB RAM, 4600 mAh batarya, Wi-Fi, 5 megapiksel arka kamera, 1.3 megapiksel ön kamera ve parlak Indigo renk seçeneği gibi başlıca teknik özelliklere sahip.

Google Play’in ABD mağazasından satışa sunulan bu modelin fiyatı 350 dolar. Ülkemizde ve diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı henüz netlik kazanmadı.

Sony Xperia Z Ultra Google Play Edition

Xperia-Z-Ultra-Google-Play-Edition-webeyn-2

Google’ın Google Play Edition özel modelini duyurduğu bir diğer tablet ise Xperia Z Ultra oldu. LG G Pad 8.3’ün ardından Xperia Z Ultra için de Google Play Edition modeli duyuran Google, bu modeli yine aynı şekilde Google Play ABD üzerinden satışa sundu. Diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil.

Xperia-Z-Ultra-Google-Play-Edition-webeyn

Android 4.4 KitKat ile çalışan Xperia Z Ultra Google Play Edition; 6.4 inç 1080p ekran, su ve toza dayanıklılık, 2.2 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemci, 6.5 mm. kalınlık, 212 gram ağırlık, microSD ile artırılabilen 16 GB dahili hafıza ve 8 megapiksel arka kamera gibi başlıca teknik özelliklere sahip. Fiyatı ise 649 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.