Google Arka Plan Resimlerini Kullanımdan KaldırıyorDestek: Test Link
İnternet

Google

Google’ı özel arka plan resimleriyle kullananlar için kötü haber… Google’da kullanıcıların kendi ana sayfalarını oluşturabildiği arka plan değiştirme özelliği artık kalkıyor.

Şimdiye kadar Google ana sayfasında alt köşede “Arka plan resmini değiştir” seçeneği ile özel arka plan resmi yüklenebiliyordu. Artık Google bunu desteklemeyecek.

16 Ekim tarihinden itibaren arka plan yükleme bağlantısı kaldırılmıştı. 16 Kasım tarihinden itibaren ise, şimdiye kadar Google’ı arka planlı kullananların arka planları kaldırılacak.

Google bu konuyla ilgili “herkes için daha kolay bir Google Arama sayfası oluşturma çabalarımıza odaklanmamız nedeniyle, bu özelleştirmeyi artık sunamayacağız.” şeklinde açıklama yapıyor.

Peki şimdiye kadar arka plan resimleri için yüklediğiniz resimler ne olacak?
Şimdiye kadar yüklediğiniz resimler silinmeyecek. Picasa web albümlerinizde yüklediğiniz resimlere ulaşabileceksiniz.

ayraç

Google arka plan değiştirme özelliğini kullanıyor muydunuz?

Yorumlar

 1. Bu özelliği çok seviyordum ve kullanıyordum. Benim için büyük bir şok oldu 🙂 Google bu şekilde daha hoş gözüküyordu… Açıklamadaki ifadelerden Google ana sayfa tasarımında bazı değişikliklere gidileceğinin sinyalleri veriliyor. Belki bu değişikliklerle uyuşmadığı için bu uygulama kaldırılmıştır.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. karamööcük

  neden kaldırılıyo ki çok saçma bence arama motorunu geliştirsinler ama arka planla ne ilgisi var kurallar çok saçma arka plan kalkmasın bana katılanlar desteklerinizi bekliyorum.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • K@BuS BeD`R

   kardeşim bu arka plan resimlerinin belirli bir boyutu var ve o boyutlar google ara motorunun hızını azaltıyor çok belli olmaz ama yinede etkisi var ve arkadaşların dediği gibi bazı yenilikleri desteklemiyor…

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. GÜREL BAYKARA

  NEDEN KALDIRILDI ANLAMADIM BOMBOŞ BİR SAYFA OLDU ARKADA.
  GERÇEKTEN ÇOK GEREKSİZ BİR UYGULAMA.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Acaba diyorum ki o sayfadaki görselin her kişi için farklı olması mı yoksa aynı olması mı daha ucuza geliyordur?

  Unutmamak gerek bir havayolu şirketi kahvaltı tabaklarından 3 zeytin çıkararak 40 bin dolar tasarruf yapmıştı…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • kesinlikle düşüncende haklısın o resimler google sunucularında büyük bir yük yapıyordu bu yüzden bir değişikliğe gittiler

   Thumb up 0 Thumb down 0

 5. versato

  artık köle olduk google ne yaparsa kabulleneceğiz eskiden müşteri memnuniyetimi vardı ne öyle bişeyler hatırlıyorum sanki

  Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.