Google Apps Artık ÜcretliDestek: Test Link
İnternet

Google

Bir süredir Google tarafından ücretsiz olarak da sağlanan Google Apps hizmeti artık ‘sadece’ ücretli… Ayrıntılar haberimizin devamında.

Google Apps Google Apps, artık ücretsiz olarak kayıt almayacak. Ücretsiz kayıt sayfasını bir süre önce kaldıran Google, Google Apps’ın artık sadece ücretli olacağını duyurdu.

Daha önce 10 hesaba kadar ücretsiz kullanıma izin veriliyordu. Fakat artık buna izin verilmeyecek. Google, yeni kurumsal hesaplar için yine 1 aylık deneme imkanı tanınıyor fakat bir ay sonra devam etmek için ücret isteyecek.

7/24 saat telefon desteği, 25GB boyutuna sahip gelen kutusu ve benzeri ayrıcalıklar sunan İşletmeler İçin Google Apps‘ın fiyatı, kullanıcı başına 50 dolar olarak belirlenmiş.

Mevcut Google Apps kullanıcısıysanız üzülmenize gerek yok, çünkü bu durum mevcut hesapları etkilemeyecek. Ücretsiz kullanıcılar ücret ödemeden kullanmaya devam edebilirler.

İşte Google Apps kullanıcılarına Google tarafından gönderilen mail:

Google’dan Merhaba,

Google Apps ile ilgili birkaç önemli haberimiz var. Endişelenmeyin, herhangi bir işlem gerçekleştirmeniz gerekmiyor. Yalnızca sunduğumuz paketlerde değişiklik yaptığımızı size bildirmek istedik.

Bugünden itibaren Google Apps’ın ücretsiz sürümü (şu anda kullanmakta olduğunuz sürüm) için yeni kayıt kabul etmemekteyiz. Zaten müşterimiz olduğunuz için bu değişikliğin hizmetiniz üzerinde herhangi bir etkisi olmayacak; Google Apps’ı ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Google Apps İşletme Sürümü’ne geçiş yaparsanız kullanıcı başına aylık yalnızca 4 Euro karşılığında 7/24 müşteri desteği, 25 GB’lık bir gelen kutusu, işletme denetimleri, %99,9 kesintisiz çalışma garantimiz, sınırsız kullanıcı sayısı gibi avantajlardan ve daha fazlasından yararlanabilirsiniz.

Yardım Merkezimizden veya Enterprise Blogndan bu değişiklikle ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Google Apps’ı kullandığınız için teşekkür ederiz.

Clay Bavor
Yönetici, Google Apps

ayrac

Google Apps’ı ücretsiz olarak kullanmayı düşünüyorsanız ve bu haberden sonra ne kullanacağınıza karar veremediyseniz, Yandex‘in de böyle bir hizmeti bulunuyor. Ayrıntılar ve daha önce bu konuyla ilgili yayımlamış olduğumuz yazıyı görüntülemek için buraya tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.