Google Analytics’in Yeni Özelliği: Gerçek Zamanlı AnalizDestek: Test Link
İnternet

Google Analytics’in yeni sürümünde yok yok.. Birçok yeni ve güzel özellik bizi bekliyor.

Google Analytics’in yeni sürümüne geçtiğinizde birçok yeni özellik aktif hale geliyor. Bunlardan bir taneside realtime yani gerçek zamanlı analiz özelliği..

Gerçek zamanlı analiz ile, sitenizdeki ziyaretçileri “anlık” olarak görebiliyorsunuz. Evet, doğru duydunuz. Sitenizde gezinen ziyaretçileri canlı canlı görebiliyorsunuz.

Gerçek zamanlı analiz ile neleri görebilirsiniz?

Ziyaretçilerinizin
– sayısını,
– konumlarını/ülkelerini
– sitenizde nereye baktıklarını (hangi sayfa vb.) görebilirsiniz.

Ayrıca ziyaretçilerinizin nereden geldiklerini, sitenize ziyaretçi gönderen kaynakları, en aktif sayfalarınızı, saniye ve dakika cinsinden sayfa görüntülemelerini görebilirsiniz.

Google Analytics’in yeni sürümüne geçtikten sonra, https://services.google.com/fb/forms/realtimeanalytics/ adresine girerek formu doldurmanız gerekli. Formu doldurup gönderdikten sonra yapmanız gereken tek şey, beklemek..

Yorumlar

  • Atakan

   Yeni özelliğin gelip gelmediğine bakmak ve girmek için, yukarıdaki menüden Gösterge Tablosu bölümüne giriyoruz, ardından sol tarafta “Gerçek Zamanlı Analiz (beta)” yazısını göreceksiniz..

   Thumb up 0 Thumb down 0

 1. Yandex Metrica toplist uygulamalı sayaçı sayesinde kısa süre sonra Analytics ‘i geride bırakabilir ve hatta bırakabilir demiyelimde bırakacak diyelim..

  Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.