Google Algoritmasında DeğişiklikDestek: Test Link
İnternet

15.yılını hazırladığı özel Doodle ile kutlayan teknoloji devi Google, algoritmasında değişikliğe gidiyor.

Mobil uygulamalar için arama deneyimi daha iyi bir hale getirilirken, Hummingbird adlı yeni algoritma da resmi olarak paylaşılan bilgiler arasında.

Mobil cihazlara yönelik kart benzeri tasarımın kullanımı artırılacak ve yapılan iyileştirmeler sonucunda Bilgi Grafiği, cevabı basit olmayan pek çok soruya cevap verebilir hale gelecek.

Uzun bir zaman içerisinde Panda ve Penguin gibi isimlerle yenilenen arama algoritması, son olarak Hummingbird adında daha iyi sonuçlar verebilmek adına yine yenileniyor. Hummingbird adındaki yeni algoritma ile aramalarda kullanıcıya sunulan sonuçların %90’ının etkileneceği belirtildi.

Google’ın detaylı sorgulara karşı daha iyi sonuçlar verebilmeyi amaçladığı yeni algoritmasından pek çok internet sitesi de etkilenecek. Kullanıcılar, örnek vermek gerekirse arkadaşlarıyla konuşur gibi ve emir cümleleriyle arama yapabilecek, Google da gerekli cevabı ulaştıracak.

Google’ın 15.yılına özel olarak yayınladığı zaman çizelgesini aşağıda görüntüleyebilirsiniz. Bakın Google, yıllar boyunca aramalara neler kazandırmış?

Google-zaman-cizelgesi-webeyn

Bakalım internet siteleri olarak, 2010’da duyurulan Caffeine güncellemesinden sonraki en köklü değişiklik olduğu belirtilen Google’ın yeni algoritmasından nasıl etkileneceğiz? Bekleyip görelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.