gnçtrkcll’in Yeni Temsilcileri Belli OlduDestek: Test Link
Mobil Dünya

gnctrkcll-logo-webeyn

gnçtrkcll’in yeni temsilcileri belli oldu. İşte ayrıntılar ve yeni temsilciler.

Geçen sene bir ilk olarak yönetimi gençlere devreden gnçtrkcll, bu sene “Sıra Sende” sloganıyla başlattığı seçim sürecini, gençlik için anlamlı bir gün olan 19 Mayıs’ta sonlandırdı. Sosyal medya üzerinde yürütülen ilk aşamanın ardından finale kalan 15 adayın, 15 gün boyunca meydanlarda sürdürdükleri seçim kampanyasının sonucunda gençler kendi seslerini yönetime taşıyacak 5 temsilciyi belirledi.

Türkiye’nin gençlik kulübü gnçtrkcll’in, yeni dönem temsilcileri belirlendi. Facebook ve gnctrkcll.com üzerindeki “Sıra Sende” uygulaması aracılığıyla 2 binin üzerinde gencin başvurduğu gnçtrkcll temsilciliği için finale kalan 15 adayın seçim süreci tamamlandı.

gnctrkcll-webeyn-yeni_temsilciler

15 günlük yoğun seçim dönemi

Bu sene, gnçtrkcll‘de ikinci kez temsilcilerin belirlenmesi için yola çıkılırken, seçimler meydanlara taşınarak, gençlere gerçek bir seçim atmosferi yaşatılması amaçlandı.

Sosyal medyada yürütülen ilk aşamada 2 binin üzerinde genç aday olurken, en fazla ilgi Tarife Temsilciliği’ne gösterildi. Onu sırasıyla teknoloji, etkinlik, alışveriş ve kariyer başlıkları izledi. Bu aşamada Facebook sistemi içerisinde 7 farklı sosyal medya kanalının birbirine bağlanmasıyla elde edilen sosyal medya puanı ve jüri değerlendirmesine göre her bir kategori için 3 ve toplamda 15 aday finale kaldı. Adaylar, İTÜ Ayazağa’da Model grubunun da konser verdiği bir etkinlikte, ilk kez gençlerle buluştu. Bu buluşmanın ardından 15 gün boyunca gençlerin yoğun bulunduğu yerlerde, üniversite kampüslerinde ve yine sosyal medya üzerinde seçim vaatlerini ortaya koyan adaylar, aynı zamanda kendilerine verilen görevleri yerine getirdi. Yoğun bir rekabet içerisinde geçen süreçte 203 bin 496 genç oy kullandı. Kazananlar, 92 bin 846 beğeninin sonunda belirlendi.

Sonuçta kazanan 5 temsilci şöyle sıralandı:

Tarife Temsilcisi: Direnç Çelik Boğaziçi Üniversitesi

Teknoloji Temsilcisi: Sibel Güler Trakya Üniversitesi

Kariyer Temsilcisi: Kaan Kelleli Anadolu Üniversitesi

Etkinlik Temsilcisi: Can Çelikay Bilgi Üniversitesi

Alışveriş Temsilcisi: Rabia Armağan Anadolu Üniversitesi

Yeni temsilciler için hayatlarında çok renkli ve hareketli bir dönemin kapıları açılıyor. Eski temsilcilerden görevi devraldıktan sonra kişisel gelişim ve kariyer konularında eğitim alacak 5 temsilci, kendi uzmanlık alanlarındaki konu başlıklarında gnçtrkcll’lilerin taleplerini dinleyecek, bunlara dayalı projeler oluşturacak ve gnçtrkcll’e ilişkin kararlarda söz sahibi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.