gnçtrkcll ve Yandex’ten Gençlere Özel TarayıcıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

gnçtrkcll’in Yandex işbirliğiyle sunduğu gençlere özel internet tarayıcısı “gnctrkcll Yandex.Browser” ile gnçtrkcll’liler internette aradıkları her şeye daha kolay ve daha hızlı bir şekilde ulaşabilecek. “gnçtrkcll Yandex.Browser” Turbo modu, akıllı arama satırı, favori siteler çubuğu, farklı bilgisayarlarda veri eşitleyebilme ve arka plan resimleriyle kolayca kişiselleştirme gibi gelişmiş özelliklerinin yanında, güvenli bir internet deneyimi sunuyor.

Popüler internet tarayıcısının en son sürümü olan Yandex.Browser 1.7’nin gnçtrkcll için özel olarak tasarlanan sürümünü gnctrkcll.yandex.com.tr veya gnctrkcll.com/yandex adresinden bilgisayarlarına indiren gençleri, akıllı arama satırı ve Turbo modu özellikleriyle hızlı ve rahat bir internet deneyiminin yanı sıra, kişiselleştirebilecekleri ve sadece gnctrkcll’e özel arka plan tasarımları içeren bir tarayıcı bekliyor.

gnctrkcll-Yandex-tarayici-webeyn

Yeni tarayıcı ayrıca başka bilgisayarlarda kurulu Yandex.Browser kurulumlarındaki kişisel ayarlara her yerden ulaşma, Kaspersky anti-virüs sistemi ve Tablo adı verilen favori siteler çubuğu gibi diğer özellikleriyle de gençlerin aradıkları kullanışlı, güvenli ve hızlı internet tarayıcısı çözümü olacağını gösteriyor.

gnçtrkcll-Yandex.Browser 1.7’nin öne çıkan özellikleri

Akıllı Arama Satırı: Akıllı satıra hem sitelerin adresleri, hem de arama sorguları girilebilir. Akıllı arama satırı, kullanıcılara adres veya sorgu yazımı sırasında ipuçları verir ve ayrıca diğer arama motorlarında veya Vikipedi’de hızlıca arama yapmaya da olanak sağlar.
Tablo (Favori siteler): Kullanıcıların en sık ziyaret ettiği sayfalara hızlı erişim sağlayan Tablo, ayrıca hava durumu, trafik, sosyal ağlardan bildirimler gibi güncel bilgileri de içerir.
Turbo modu: İnternet bağlantısı hızı düştüğünde Turbo modu otomatik olarak devreye girer. Bu teknoloji sayesinde ziyaret edilmek istenen sayfaların içeriği sıkıştırarak daha hızlı yüklenmesi sağlanır. Turbo modu, sayfaların açılmasını hızlandırmakta kalmayıp internet kullanım kotasından tasarruf da sağlar.
Kişiselleştirme: Tablo’nun açıldığı sayfa, fonuna bir arkaplan resmi atanarak kişiselleştirilebilir. Kullanıcılar öntanımlı görsellerden birini seçebildikleri gibi diledikleri herhangi bir görseli yükleyerek de arkaplan resmi olarak kullanabilir.
Veri eşitleme (Senkronizasyon) özelliği: Bu özellik sayesinde kullanıcılar, tarayıcılarının çeşitli ayarlarını ve kaydetmiş oldukları yer imlerini tek bir tıkla başka bir bilgisayarda kurulu Yandex Browser’a aktarabilir. Böylece kişisel ayarlara her an her yerden ulaşılabilir.
Güvenlik: Kaspersky anti-virüs sitemi, kullanıcıları zararlı içerik barındıran sitelere karşı uyarır ve bilgisayarlara indirilen dosyaları otomatik olarak virüslere karşı tarar. Ayrıca, HTTPS güvenlik protokolü kullanılarak Yandex’in bulut tabanlı veri depolama servisi Yandex Disk’in sunucularında yedeklenen veriler, bu sayede Yandex.Browser yüklü bilgisayarlar bozulduğunda bile kaybolmaz ve her zaman erişilebilir olmaya devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.