Global Game Jam (GGJ) 2014, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeDestek: Test Link
Etkinlik

Tüm dünyada ve Türkiye’de hızla gelişmekte olan oyun sektörünün, ülke çapındaki en önemli ve tek organizasyonu olan Global Game Jam (GGJ) 2014’ün Ege ayağı, İzmir Ekonomi Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek.

24 – 26 Ocak tarihleri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan etkinlikte oyun geliştiricileri ve adayları, akademisyenler, oyun firmaları 48 saat uykusuz, eğlenceli ve öğretici etkinlik için İzmir’de buluşacak. “Oyunun Kuralları Yeniden Belirleniyor!” sloganıyla gerçekleştirilen GGJ Ege, oyun geliştirme meraklılarının birbirleriyle tanışmaları ve bir ekip kurarak 48 saat içerisinde oyun geliştirmeleri olanağını sunuyor.

48 saatlik maraton öncesinde yapılacak olan eğitim ve sunumun ardından başlayacak olan etkinlik sadece oyun geliştiricilerine değil, İzmir’de sektöre ilgi duyan tüm katılımcılara açık olacak. Farklı sektörden profesyonel kişiler, 48 saatlik yorucu etkinlik sırasında katılımcılara oyun geliştirmeleri konusunda mentörlük yapacaklar. 2013 yılında 75 katılımcı ile gerçekleşen etkinliğin bu yıl 100 katılımcıya yükselmesi beklenirken, 10 kişilik jüri ekibi de oyunları değerlendirecek.

Bu yıl LeaderGamer’ın basın sponsorluğunu yaptığı, tüm bilişim ve oyun sektörünün heyecanla beklediği GGJ Ege ile ilgili detaylı bilgiye www.ggjege.org adresinden ulaşılabilir.

Global Game Jam nedir?

Global Game Jam, IGDA (Uluslararası Oyun Geliştiricileri Derneği) Eğitim Odak Grubunun yönlendirmesiyle ortaya çıkan, tüm dünyada eş zamanlı gerçekleştirilen bir oyun geliştirme etkinliğidir. GGJ dünyada oyun geliştirilmesi amacıyla birçok öğrenciyi, profesyoneli ve akademisyeni bir araya getiren dünya genelindeki en büyük oyun geliştirme organizasyonudur. GGJ 2013 etkinliğinde, dünya genelinde 47 ülkede 242 etkinlik alanında 10,687 katılımcı ile 2,210 oynanabilir oyun yalnızca 48 saat içerisinde geliştirilmiştir. GGJ etkinliğine ev sahipliği yapan etkinlik merkezleri yerel oyun sektörünün gelişmesine katkı sağlarken, katılımcılara çeşitli açılardan faydalar sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.