GittiGidiyor, 2014 Yılı 1.Çeyrek Sonuçlarını AçıkladıDestek: Test Link
Kurumsal

Her 3 saniyede 1 ürünün satıldığı GittiGidiyor.com üzerinde aylık ortalama 600 bin adet satış ile 2001 yılından bu yana 30 milyonun üzerinde satış gerçekleştirildi. Ayda ortalama 27.5 milyon ziyaret alan 4 bine yakın kategoride, 7 milyonu aşkın ürün sunan GittiGidiyor.com’da 2014’ün ilk 3 ayında toplam 2 milyon 670 bin ürün satıldı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK), bazı ürünlerde kredi kartına taksit sayısını 9 ile sınırlandıran, bazı ürünlerde ise tamamen kaldıran düzenlemesi 1 Şubat’tan itibaren yürürlüğe girmişti. Özellikle elektronik satışlarını etkileyeceği düşünülen düzenlemeye rağmen bu kategoride en güçlü e-ticaret sitelerinden biri olan GittiGidiyor, 2014’ün ilk 3 ayında %26 büyüdü.

Perakende sektöründe “çok kanallı satış stratejisi” dönemi

E-ticarette en hızlı büyüyen kanallardan biri olan mobil alanda sektörün gelişmesine öncülük eden GittiGidiyor’un uygulamalarının indirilme sayısı 1.5 milyonu aşmış durumda. iPad, iPhone, Android telefon, Android tablet uygulamaları ve mobil site üzerinden hizmet veren GittiGidiyor, kullanıcılarına her an her yerden güvenli alışveriş deneyimini yaşatıyor.

eBay’in toplam etkin ticaret hacmi 58 milyar dolara ulaştı

GittiGidiyor’u satın alarak Türkiye’deki e-ticaret sektörüne giriş yapan dünyanın önde gelen online pazaryeri eBay de büyüme rakamlarını açıkladı: 2014’ün ilk çeyreğinde, şirketin toplam etkin ticaret hacmi önceki yılın aynı dönemine göre %24 büyüyerek 58 milyar dolara ulaştı. Sınırötesi ticaret hacminin, toplam etkin ticaret içerisindeki payı ise %22 ile 13 milyar dolar mertebesinde gerçekleşti. Aynı çeyrekte eBay’in mobil ticaret hacmi, toplamda 240 milyon üzerinde indirilme sayısı ile önceki yılın aynı dönemine göre %70 büyüdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.