Gerçek 8 Çekirdekli Huawei Honor 3X DuyurulduDestek: Test Link
Mobil Dünya

Çinli telefon üreticisi Huawei’nin son zamanlarda bol bol dedikodusu dönen ve bir süredir üzerinde çalıştıkları dünyanın ilk gerçek 8 çekirdekli mobil işlemcisi MediaTek MT6592’ye sahip akıllı telefonu Honor 3X resmi olarak tanıtıldı.

Honor-3X-WeBeyn

Honor 3X, 5.5″ boyutundaki IPS ekranında HD (720p) çözünürlük sunuyor. Yetkililer, enerji tüketimini %20 artırması nedeniyle Full HD ekran kullanmayı tercih etmediklerini belirtiliyor. 1,7 GHz hızında çalışan MT6592 işlemci, Qualcoom Snapdragon 800’den daha az güç tüketiyor ve bu sayede 3000 mAh değerindeki bataryasının ömrünü uzatıyor. 2 GB belleğe ve 700 MHz hıza sahip Mali-450 grafik biriminin yanı sıra Honor 3X’de 13 MP arka kamera, 5 MP ön kamera bulunuyor. Birçok Çinli üreticinin yaptığı gibi Huawei de özellikle Çin pazarında tercih edilebilir olmak için yeni modelini çift SIM kart girişine sahip şekilde pazara sunacak. Ayrıca Honor 3X’de çift mikrofon ve DTS ses desteği gibi özellikler de bulunuyor.

Önce Çin’de sonra global pazarda satışa sunulacak olan Huawei Honor 3X’in global fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor ancak Çin’de yaklaşık $280 fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Yeni gelişmeler için web sitemiz WeBeyn‘i takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.