GameX 2013’e Yoğun KatılımDestek: Test Link
Oyun Dünyası

Dijital oyun dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olan ve bu yıl 8’incisi düzenlenen “Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX 2013”, bu yıl yoğun ilgiyle başladı.

Farklı gösteriler, yeni oyunların lansmanları ve dünya çapındaki oyun turnuvalarına ev sahipliği yapan fuara bu yıl geçen yıllara göre rekor katılım gerçekleşti. 8 Eylül Pazar gününe kadar Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerine açık olacak GameX 2013’ün girişinde uzun kuyruklar oluştu.

Oyun dünyasının kalbinin attığı GameX 2013, bu endüstrideki öncü şirketlerin yepyeni oyunlarını ve son teknolojilerini ilk kez meraklıların beğenisine sunduğu alanlar ile görkemli bir şölene ev sahipliği yaptı. Fuarın ilk gününde 20 binin üzerindeki katılımcı, açılış saatinden 3 saat öncesinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Dünyanın önde gelen MOBA oyunlarından Heroes of Newerth’ün Nfinity Games sayesinde oyuncularla buluştuğu GameX, Nfinity Games’in bir diğer büyük etkinliği olan 90.000 TL ödüllü 2. Ulusal Turnuva’sı da oyun severlerin yoğun ilgisiyle start aldı. Büyük ödül, Pazar günü düzenlenecek final sonrası sahibini bulacak.

Ayrıca, Türkiye, ilk kez dünyanın e-spor olimpiyatları olarak adlandırılan World Cyber Games’e, GameX 2013 ile ev sahipliği yaptı. World Cyber Games’in ülke finalistleri, League of Legends, FIFA 2014 ve Star Craft II oyunlarıyla GameX 2013’te kıyasıya bir yarışa girdi.

Digital oyun dünyasının kalbinin attığı GameX 2013, sosyal medya üzerinden de anlık olarak takip edilebiliyor. GameX 2013 için belirlenen hashtag üzerinden #oyunageldik yazan herkes, bu konuşmaya dahil olabilecek.
8. Uluslararası Dijital Oyun Fuarı GameX 2013’ü en iyi anlatan fotoğraflar, Twitter üzerinden #oyunageldik hashtagi ile paylaşıldığında en popülerleri GameXNow sayfasında oylamaya sunulacak. Oylama sonucunda birinci seçilen fotoğraf sahibi sürpriz hediyenin de sahibi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.