Galaxy S5 Active DuyurulduDestek: Test Link
Mobil Dünya

Samsung Galaxy S5’in bir süredir gündemde yer bulan ve tanıtılması beklenen farklı modeli Active, duyuruldu.

Galaxy S4 Active modelinin ardından Samsung’un su ve toza dayanıklı Active modellerini devam ettireceği bekleniyordu. Su ve toza dayanıklı Galaxy S5’in Active modeli, AT&T operatörü tarafından duyuruldu.

Galaxy S5 Active henüz ABD için duyuruldu ve diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor.

Galaxy-S5-Active-webeyn-2

Active’in mevcut Galaxy S5’ten farklı teknik özelliği bulunmuyor. Galaxy S5 Active; 5.1 inç Super AMOLED Full HD ekran, Snapdragon 801 AC işlemci, 2 GB RAM, 16 megapiksel çözünürlükte arka kamera ve 2800 mAh kapasiteli batarya gibi teknik özelliklere sahip.

Galaxy S5 su ve toza dayanıklıyken, “peki Active’in farkı ne?” diyecek olursanız ekstra “Active” butonunun da bulunduğu Galaxy S5 Active, sahip olduğu IP67 ve 810G sertifikaları sayesinde dayanıklılığıyla ön plana çıkıyor. IP67 sertifikası ile toza ve 1 metreye kadar suya dayanıklı olan Galaxy S5 Active, 810G adlı sertifikası sayesinde ise düşmelere ve ağır darbelere dayanıklılık sağlıyor. Galaxy S5 Active’de metal bir yapı tercih edilmiş. Kalınlık 8.9 mm, ağırlık ise 170 gr. olarak belirtiliyor.

24 aylık kontratlı fiyatı 200 dolar ve peşin fiyatı 714 dolar olarak açıklanan Galaxy S5, üç farklı renk seçeneğine sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.