Galaxy S4, HP Yazıcıları Üzerinden Çıktı AlacakDestek: Test Link
Donanım & Yazılım, Mobil Dünya

Galaxy_S4_webeyn

Samsung‘un bir süre önce tanıttığı yeni amiral gemisi Galaxy S4, doğrudan HP yazıcıları üzerinden belgelerin, fotoğrafların ve internet sayfalarının çıktısını kolaylıkla alabiliyor.

HP belirli Samsung cihazlardan kullanıcılara HP Inkjet ve HP Laserjet portföyündeki 180’den fazla HP ağ yazıcısı modelinden çıktı alma imkanının tanınacağını duyurdu. İki şirket arasındaki işbirliği HP’nin günümüzdeki mobil kullanıcıların neredeyse her yerden, kişiselleştirilmiş baskı alma ihtiyacına karşılık vererek mobil baskı alma alanındaki yatırım ve liderliğini sürdürdüğünü gösteriyor.

HP ve Samsung’un yeni çözümü kurulum, araç, sürücü ya da ağ ayarları gerektirmeden telefona uyum sağlamasıyla mevcut mobil yazdırma uygulamalarından farklılaşıyor ve mobil yazdırma işlemini her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Ayrıca gelişmiş yazıcı ayarları ve çift taraflı yazdırma, renk, uyumlandırma ve kağıt tipi gibi seçenekleri sunabilen nadir çözümler arasında yer alıyor. Söz konusu yetenekleri ve daha fazlasını sunan bu yeni mobil çıktı alma olanağı hareket halindeyken çıktı almayı daha kolay hale getiriyor ve mobil çalışanlara zamandan tasarruf avantajı sunuyor.

hp_inkadvantage_2515-webeyn

Baskı işlevi, bir süre sonra piyasaya sürülecek olan Samsung Galaxy S4’ler tarafından desteklenecek. Yılın ilerleyen bölümlerinde bir yazılım güncellemesi olarak Samsung Galaxy S3 ve Note 2’de kullanılabilecek olan baskı işlevi dahili, kablosuz baskı alma uyumluluğu sunacak.

Kullanıcılar bu işlevi kullanarak iki şekilde çıktı alabiliyor: Wi-Fi aracılığıyla Samsung mobil cihazlarını ve HP yazıcılarını aynı yerel ağa otomatik olarak bağlayarak veya doğrudan kablosuz çıktıyı sağlayan HP teknolojisini kullanarak.

Tüketiciler akıllı telefonları ve tabletlerinden baskı almanın yollarını aramaya devam ediyor” diyen HP Türkiye Baskı Sistemleri Kategorisi Departman Müdürü Serkan Bayır konuşmasına şu şekilde devam etti: “Samsung ile gerçekleşen bu işbirliği HP’nin her nerede olursanız olun, istediğiniz baskıyı almayı nasıl kolaylaştırdığının en son örneğidir.

Ek bilgi

Samsung baskı çözümü, ePrint’in de dahil olduğu HP’nin mobil baskı portföyündeki en yeni özelliğidir.

Dahili baskı çözümü üç basit adımdan oluşmaktadır: bir belge, fotoğraf ya da internet sayfası seçin, bir yazıcı seçin (Wi-Fi üzerinden veya doğrudan) ve çıktı alın. Bu bütünleşik çözüm aynı zamanda kullanıcılara kopya sayısı, sayfa boyutu, konumlandırma, kağıt tipi, renk modu, çift taraflı baskı ve baskı durumu gibi kullanışlı ek baskı seçenekleri de sunuyor.

Erişim ve destek
Bu baskı çözümü HP Inkjet ve HP LaserJet yazıcı portföyündeki yaklaşık 200 HP yazıcı modeliyle uyumludur.

Email Client, Android Tarayıcı, Fotoğraf Galerisi, Rehber, S Note ve Polaris Office’i de kapsayan Samsung mobil cihazlardaki pek çok uygulamada dahili ‘yazdır’ tuşu kullanılabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.