Galatasaray’ın Teknolojik Altyapısı Microsoft’a EmanetDestek: Test Link
Kurumsal

Galatasaray Spor Kulübü, Microsoft Türkiye ile kulübün teknolojik altyapısını yeni teknolojilerle yenilemek üzere kapsamlı bir anlaşmaya imza attıklarını duyurdu.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen’in ortak bir basın toplantısı ile açıkladıkları yeni işb irliği kapsamında Galatasaray Spor Kulübü, dev kulüplerin sahip oldukları Microsoft teknolojisine kavuşuyor.

Teknolojik Altyapı Buluta Taşınıyor

Projeyle Galatasaray Spor Kulübü’nün operasyonel maliyetlerinin düşürülmesi, küresel pazarlarla bütünleşmenin sağlanması, süreç mükemmelliği, yenilikçi çözümlerin ortaya koyulması, standardizasyonun ve sürekliliğin sağlanması, taraftar memnuniyetinin artırılması hedefleniyor.

Microsoft, projeye Microsoft Dynamics AX ve CRM İş Çözümleri, Microsoft Bulut Üretkenlik ve Altyapı Çözümleri, Microsoft Danışmanlık Hizmetleri ve stratejik işbirliği eşliğinde uçtan uca destek verecek.

Bu proje ile Galatasaray Spor Kulübü, tüm süreçlerini buluta taşıyarak çok daha verimli ve kesintisiz çalışma imkanı bulacak, aynı zamanda taraftarlarına, üyelerine çok daha iyi hizmet verme fırsatını yakalayacak.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, kurumsallaşma vizyonu altında, kulübün teknolojik altyapısında gerçekleştirilecek dönüşümün gelişimin sağlanması adına büyük bir adım olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“Biz büyük bir kurum ve dev bir camia olarak, hizmet alırken kendi büyüklüğümüze yakışır kurumlardan hizmet almayı tercih ediyoruz. Bu nedenle Galatasaray Spor Kulübü’nün kulüp, Sportif AŞ, GSStore mağazacılık ve çevrimiçi iş birimlerinin tüm teknolojik altyapısını Microsoft’a emanet ettik. Projenin bize sağlayacağı verimlilikle, yılda 2 milyon dolar tasarruf edeceğimizi öngörüyoruz.

Yorumlar

  1. Galatasaray’ın çehresini değiştiren, vizyon yaratan, olmayacak şeyleri olduran başkan Ünal Aysal! Galatasaray’ın başına gelen en güzel şeylerden bir tanesi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.