FOX Ekranlarının Yeni DizisiDestek: Test Link
Bültenler

FOX ekranlarında çarşamba günleri yeni bir dizi başladı. En son geçen hafta 3. bölümünü izledim. Kentsel dönüşüme uğramış bir semtte geçen olayları ve semtin ismini alan Dersaadet lisesindeki öğrenci çatışmasını anlatıyor. Öğrencilerin motosiklet yarışları, rap müzikleri v.s derken dizi gerçekten çok heyecanlı ve eğlenceli. Geçen haftaki bölümde özellikle rap sahnesini gerçekten çok beğendim, http://www.fox.com.tr/Not-Defteri/extravideo/825/Rap-alemine-bomba-gibi-dusuyoruz, grup oldukça başarılı ve dizide bu gruba, müziklerine daha çok yer vereceklerine inanıyorum ve istiyorum. Duyduğum kadarıyla bu rap grubu gerçekmiş ve canlı performansları da oluyormuş.

Gelelim öğrencilerin çatışmasına, birbirlerini çekemeyen iki grup her fırsatta kavga etmekte, ne aileleri, ne de öğretmenleri onlara engel olamamaktadır.

Her okul yaşamında olduğu gibi burada da gruplaşmalar var, biri Egemen ve tayfası, diğeri ise Ufuk ve tayfası olarak geçiyor. Açıkcası ben Egemen’i daha çok seviyorum. Bana daha duygusal ve daha sevimli geliyor. Bunun yanında sevgilisi Selin ile de çok yakışıyorlar. Egemen ile Ufuk aslında iki kuzen ancak birbirlerine düşman olmuşlar. Bu düşmanlığın nedenini ise gelecek bölümlerde öğreneceğiz sanırım.

Bu çatışmaların yanında sınıf içine girince bir o kadar komik olaylar ve sahneler de var. Okulun caycısı ile öğrencilerin konuşma sahnelerinde gülmekten karnıma ağrılar giriyor…

Dizinin edebiyat öğretmeni Mahir Soysal ise dizide okuduğu şiirler ve öğrencilerle olan iletişimi oldukça başarılı ve dikkat çekici. İzleyenler kendilerini sadece öğrenci çatışmasının içinde değil aynı zamanda birden edebiyat dünyasının da içinde buluyorlar. Dizide unuttuğunuz Nazım Hikmet, Orhan Veli ve bunun gibi birçok ünlü şairin şiirlerini dinleyebilirsiniz.

Dizinin şimdiye kadar tüm bölümlerini izledim diyebilirim, izlerken kendimi diziye çok kaptırdım çünkü gerçek insan hikayelerine çok yakın ve çok güzel işlenmiş ve oyunculuklar da çok iyi. Biz gençlerin ilgi duyduğu her şey dizide var. Bu nedenle her hafta işim olmadığı zamanlarda mutlaka izlemeye başladım, izlemediğim zamanlarda ise internetten izlemeye çalışıyorum, zaten TV’de de sık sık tekrar bölümlerini yayınlıyorlar. Halen izlememiş olanlara ise kesinlikle ilk bölümden itibaren izlemeleri tavsiye ederim, http://www.fox.com.tr/Not-Defteri/bolum/1, mutlaka kendi lise hayatınızdan bir şey bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.