Facebook’un Yeni Servisi: Graph SearchDestek: Test Link
İnternet

Facebook

Facebook‘un bu akşamki etkinliğinde ne tanıtacağı bir süredir merak konusuydu. Etkinlik nihayet gerçekleşti ve Facebook, yeni servisi Graph Search‘ı tanıttı.

Graph Search, kullanıcılara sosyal arama deneyimi sunan bir hizmet.

Peki bu servis ne işe yarıyor diyecek olursanız: Profilinizdeki arkadaşlarınızla ilgili daha farklı aramalar yapabilecek ve arkadaşlarınızın sevdiği filmler, müzik grupları gibi farklı şeylere bakabileceksiniz.

sosyal-ag-aramasi_webeyn

Kıcası bu servis, kullanıcıların arkadaşlarını daha detaylı bir şekilde araştırmalarına imkân tanıyor.

Bu yeni serviste arkadaşlar, fotoğraflar, ilgi alanları ve mekanlar olmak üzere 4 farklı alanda arama yapmak mümkün. Graph Search, kullanıcılara anlamlı ve isabetli sonuçlar sunabilen bir servis.

Graph Search, şu anda sadece belirli kullanıcılar tarafından test ediliyor. İlk olarak İngilizce dilinde faaliyete başlayacak, daha sonrasında tüm dillerde faaliyete geçecek.

gs2_webeyn

Bu servis elbette beraberinde gizlilikle ilgili tartışmaları da beraberinde getirebilir. Facebook’un arama konusunda ciddi bir adım attığı ortada. Konuyla ilgili gelişme olduğunda yayınlayacağız.

Graph Search servisine https://www.facebook.com/about/graphsearch sayfasından ulaşabiliyorsunuz.

Yorumlar

  1. Mücahit

    facebook yeni kazanç yolları arayıor gibime geliyor çünkü bir çok özelliğe kısıtlama ve ücret uygulaması ile sınırlandırmaya başladı bu Graph search ilede google ve yandex gibi şirketler arasında yerini almak istiyor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.