Facebook’un Reklam Sistemi Nasıl Çalışıyor?Destek: Test Link
İnternet, Sosyal Ağlar

Facebook’un reklam sistemi nasıl çalışıyor, merak ettiniz mi hiç?

Profilimize gelen bildirim ile Facebook’taki Reklamlar bölümünü inceledik.

Facebook, gelirlerinin çoğunu reklamlardan elde ediyor. Facebook, bu reklam sisteminin nasıl çalıştığına dair bir bilgi yayınladı.

1- Bir işletme bir reklam verir
Örneğin mahallende bir spor salonu açıldığını varsayalım. Bu spor salonunun sahibi mahallelinin salonunda bir kereye mahsus ücretsiz spor yapması için reklam veriyor. www.webeyn.com

2- Facebook sitede yayınlanan reklamlar için ücret alır
Salonun sahibi reklamı Facebook’a gönderir ve bunu kimlerin görmesini istediğini belirler: Salonun yakınında oturanlar ve koşmayı sevenler.

3- Reklamı doğru kişiler görür
Facebook bu reklamı sadece o şehirde yaşıyorsanız ve koşmayı seviyorsanız gösterecektir. Reklam verenler size kim olduğunuzu bilmeden bu şekilde ulaşır. www.webeyn.com

Reklamlar Facebook’un ücretsiz kalmasına yardımcı olmaktadır
Faceook’u geliştiren insanlar en başından beri Facebook’un herkes için ücretsiz kalmasını arzu etti. Facebook’un işletilmesi her sene milyarlarca Dolara mal olmaktadır ve Facebook bu maliyeti reklam gelirlerinden karşılamaktadır.

Size gösterilecek reklamları seçebilirsiniz
Televizyondaki reklamların aksine, Facebook’ta gördüğünüz reklamlar üzerinde bir etkiniz vardır. İlginizi çekmeyen bir şey mi gördünüz? X işaretine tıklayın ve reklam kaybolsun.

Kaynak: Facebook’taki Reklamlar / Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.