Facebook’tan Vefat Edenler İçin “Anılarını Hatırla” VideosuDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Facebook, 10. yılı şerefine kullanıcılara büyük bir sürpriz yapmıştı. Facebook tarafından kullanıcılara kendileri için hazırlanan Look Back (Anılarını Hatırla) videolarını izleme ve paylaşabilme imkanı sağlandı. Anılarını Hatırla videolarını Facebook, vefat edenler için de hazırlıyor.

Hatırlamak gerekirse kullanıcılar için hazırlanan video, kullanıcıların Facebook’a katıldığı tarihle başlıyor ve ilk anlar ardından da en çok beğenilen gönderiler ile 1 dakika süren dijital geçmişi izlemeye yardımcı oluyor.

Asıl haber burada başlıyor. Amerikalı baba John Berlin, vefat eden oğlunun sayfasına giriş yapamadığı için oğlunun Look Back videosunu izleyemiyordu. Bu konu hakkında Facebook’a çağrısını ulaştırmak için YouTube’a yüklediği klip ile Facebook’tan oğlu için Look Back videosu yapılmasını talep etti. Yaptığı bu çağrıya, kısa sürede yanıt geldi.

Facebook, John Berlin gibi yakınlarını kaybeden aileler için farklı çalışmalar içinde olduğunu yakın zamanda duyurmuştu. Vefat eden kişilerin sayfalarına ulaşabilmek için resmi vefat ile ilgili yazının kendilerine ulaştırılmasını istiyordu. Bu şekilde vefat eden kişinin sayfası anıtlaştırılmış oluyordu.

Yapılan yeni değişiklerden önce vefat eden kişinin sayfası sadece arkadaşları tarafından ziyaret edilebiliyordu. Artık seçilen gizlilik ayarlarına bağlı olarak vefat eden kişinin Facebook sayfasının anıtlaştırılmış hali herkes tarafından ziyaret edilebilecek. Bu şekilde vefat ettikten sonra bile Facebook sayfalarına erişim devam edebilecek.

Facebook-vefat-edenler-icin-anilarini-hatirla-videosu-webeyn

Facebook bu konu ile ilgili paylaştığı sayfa yardımı ile kullanıcıların vefat eden yakınları için Anılarını Hatırla (Look Back) videolarını talep etmeye olanak sağladı. Ancak bu videoya ulaşabilmek için vefat eden kişinin sayfasının anıtlaştırılmış olması şartı aranıyor.
Hatırlatma: Kendi Look Back videonuza ulaşmak için https://www.facebook.com/lookback bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.