Facebook’tan Üniversiteler İçin Özel Grup SayfalarıDestek: Test Link
İnternet, Sosyal Ağlar

Facebook banner

Kuruluş hikayesinin “Social Network” filminin de etkisiyle artık birçok kişi tarafından bilindiği dünyanın en büyük ve en popüler sosyal ağı Facebook, ilk zamanlarını unutmuyor…

Mark Zuckerberg’in sadece Harvard Üniversitesi öğrencileri için kurulan ve ilk zamanlarında arkadaş ekleme, mesajlaşma, profil sayfaları ve “poke” özelliğinden ibaret olan Facebook’a üniversitedeki e-posta adresiyle üye olunabiliyordu.

Aradan yıllar geçti ve Facebook özünü unutmadı diyebiliriz. Facebook, üniversite yaşamını ve ruhunu yeniden kendi içine taşımak istiyor ve üniversiteler için grup sayfalarını hayata geçiriyor. Her üniversite için bir grubun oluşturulacağı yeni sayfa düzeniyle öğrenciler ve okul personeli aralarında mesajlaşabilecek ve dosya paylaşımında bulunabilecek ve etkinlik düzenleyebilecek.

Groups for Schools

Facebook’un yeni özelliği “Groups for Schools” öğrencilerin ders notlarını paylaşabildiği veya sınıflarını arayıp bulabildiği bir platform olacak. Öğretim görevlileri gibi diğer üniversite personeli de bu grupları görev tevdi etmek için kullanabilecek. Ancak mevcut üniversite grupları ise okul gruplarından bağımsız olacağını ve buraya taşınamayacağını belirtmek gerekiyor.

Üniversiteler için grup sayfalarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Okul gruplarına katılmak için Facebook’un ilk zamanlarında olduğu gibi yine üniversitenizin .edu uzantılı e-posta adresine sahip olmak şart koşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.