Facebook’tan Açıklama Geldi: “Bilgi Paylaşılmadı”Destek: Test Link
Sosyal Ağlar

Facebook

Bakan Yıldırım‘ın Facebook‘un kendileri ile bilgi paylaştığını ve Twitter‘ın bilgi paylaşımında bulunmadığını açıklaması üzerine Facebook, bir süredir tepkilere maruz kalmıştı. Kısa bir süre önce Facebook, konuyla ilgili açıklama yaptı.

İşte Facebook’un açıklaması

Facebook, protesto olaylarıyla bağlantılı olarak Türkiye’deki devlet otoriteleriyle herhangi bir kullanıcı bilgisi paylaşmamıştır. Genel olarak, Türkiye’deki devlet otoritelerinden gelen bilgi talepleri; yaşamsal ya da çocukları tehdit eden bir konu içermediği müddetçe (ki bu kapsamdaki talepler, bize ulaşan taleplerin çok küçük bir kısmını
oluşturmaktadır) kabul edilmemekte ve resmi yasal kanallara yönlendirilmektedir. İnternet şirketlerinin Türkiye’deki asayiş otoriteleriyle daha sıklıkla kullanıcı bilgisi paylaşmasını gerektirebilecek yasal düzenleme önerileriyle ilgili endişelerimiz bulunmaktadır. Türkiye hükümetinin temsilcileriyle, bu hafta Silikon Vadisi’ne gerçekleştirecekleri ziyaret esnasında bir araya gelecegiz ve yasal düzenleme önerileriyle ilgili güçlü endişelerimizi kendilerine doğrudan da aktaracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.