Facebook’taki Zaman Tünelinden Kurtulma UygulamalarıDestek: Test Link
İnternet, Sosyal Ağlar

Facebook banner

Facebook’un zaman tüneli sistemini açıklaması ile zaman tünelinden hoşlanmayanların sayısı bir hayli fazla. Bunu fırsat bilenler “zaman tünelinden kurtulma” uygulamalarını yaymaya çalışıyorlar. Peki bu tür uygulamalar ne işe yarıyor? Amaçları nedir? İşte ayrıntılar…

Facebook logo

Zaman tünelinden kurtulacağınızı iddia eden sayısızca uygulama var. Bu uygulamalar özel bilgilerinize erişiyor, sizin adınıza haberiniz olmadan birçok arkadaşlarınızın duvarına sizin adınıza mesaj gönderiyor. Bu tür uygulamalara inanmamanızda fayda var.

Bu tür uygulamaların amacı
– Özel bilgilerinize erişmek.
– Sizin adınıza arkadaşlarınızın duvarlarına “zaman tünelinden kurtulma” şeklinde mesaj göndererek daha fazla kullanıcıya ulaşmak ve fazla kullanıcıya ulaştıktan sonra farklı reklamlar yapmak & insanları kandırmak.

Peki gerçekten zaman tünelinden çıkmamızı sağlayan uygulamalar var mı?
Var. Zaman tünelinden kurtulmak için çeşitli tarayıcı eklentileri yüklüyorsunuz. Ancak bu eklentiler, sadece sizi zaman tünelinden çıkarıyor. Yani arkadaşlarınız sizi yine zaman tüneli ile görüyor (profilinizi).

Facebook, zaman tüneline geçtikten sonra kaldırmaya ve iptal etmeye izin vermiyor. Haliyle, zaman tünelini kaldırma uygulamalarını ne kadar yüklesenizde kaldırmak mümkün olmuyor.

Bu tür “zaman tünelini kapatacağını” iddia eden uygulamalara mümkün olduğunca güvenmeyin…

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.