Facebook’taki “Slayt Gösterisi” Virüsüne DikkatDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Facebook

Facebook‘ta yine bir virüs yaygınlaşmış durumda. “Slayt gösterisi” virüsüne dikkat…

Gün geçtikçe kötü niyetli kişiler tarafından sosyal ağlarda yeni bir virüs ve kötü amaçlı uygulamalar türüyor. Twitter‘daki “Murat Boz öldü” virüsü kısa bir süre önce hızlı bir şekilde yayılmış ve birçok kişi yakalanmıştı. Şimdi ise Facebook‘ta kurbanların hesaplarından otomatik olarak paylaşım yapan bir virüs yayılıyor.

Virüse yakalanan kişilerin profilinden otomatik olarak “slayt gösterisi” diye bir paylaşım yapılıyor. Üzerinde de “slayt videomu izleyip yorum atarmısınız lütfen” mesajı bulunduğundan dolayı birçok kişi gerçekten o kişinin paylaştığını düşünüyor tabi haliyle.

Facebook-Slayt-virus-webeyn

Tıklarsanız flash ya da başka herhangi bir program ile ilgili güncelleme uyarısıyla karşılaşıyorsunuz ve bir exe dosyası indiriyor.

Dikkat…

Bu ve bu tür bağlantılara kesinlikle tıklamayın. Aksi taktirde siz de aynı duruma yakalanabilirsiniz. Kötü amaçlı uygulama ve virüse yakalanmış kişilere rastlarsanız kendilerini ayarlardan uygulamalara girip, bilinmeyen uygulamaları kaldırmaları konusunda uyarın.

Yorumlar

 1. Anonim

  “Slayt Videomu İzleyip Yorum Atarmısınız Lütfen :)”

  birçok kişi gerçek sanıyor aman dikkt

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. alperent

  Ben kandım sizde kanmayın aslında çok karışık bir kurtuluş yöntemi var. 🙂 Size bir ipucu Kayıt Defterinden eklentiyi silin (redegit)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.