Facebook’ta Yine Değişim Zamanı! İşte Yeni ÖzelliklerDestek: Test Link
İnternet, Sosyal Ağlar

Şu sıralar değişim ve yeniliklerin arttığı Facebook’ta yine değişime hazır olun. Bu sefer birçok şey değişiyor. İşte ayrıntılar..

Facebook, profil ve etiketleme araçlarında bazı değişiklikler yaptı. Facebook blog sayfasından duyurusu yapılan bu yenilikler, yakın zamanda tüm kullanıcıları kapsayacak.

İşte yenilikler:

• Profilinizdeki yeni fotoğraf ya da gönderileinizin kimler tarafından görülebileceğini anlık olarak ayarlayabileceksiniz.
• Gizlilik ayarlarının sağ üst köşesindeki “Profilini Görüntüle” seçeneğine artık profilinizin sağ üst köşesinden ulaşabileceksiniz.
• Daha önceden yayınladığınız durum güncellemelerini kimlerin görüp göremeyeceğini sonradan değiştirebileceksiniz.
• Arkadaşlarınız tarafından etiketlendiğiniz fotoğraf ya da gönderiler onayınız olmadan profilinizde görünmeyecek.
Etiketlendiğiniz fotoğraf ya da gönderi olduğu zaman, “beklenen gönderiler” duvarına eklenecek ve onaylamazsanız profilinizde yayınlanmayacak. [Bunun için Gizlilik ayarları’nda Etiketler Nasıl Çalışır bölümünden bunu açmalısınız.
• Facebook’ta arkadaşınız olmayan ama Facebook kullanıcısı olan iş arkadaşlarınız gibi tanıdıklarınızı da etiketleyebileceksiniz.
• Konum paylaşımı için akıllı telefonlara gerek kalmayacak. Artık gittiğiniz/gideceğiniz yeri durum güncellemelerinizde bildirebileceksiniz. Mekan adını vs. elinizle yazabilirsiniz.
Önceden olduğu gibi konum/mekan bildirimi sadece Facebook’un akıllı telefon uygulamaları üzerinden değil, bilgisayar üzerinden de yapılabilecek.

Yorumlar

 1. Fakat en son yapılan bu güncelleme benim hesabıma yansıtılmamış.Ben hala eski facebook’tayım,sebebi ne olabilir?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Merhaba,
   Yeni yapılan güncelleme tüm Facebook hesaplarında aynı anda geçerli olmuyor. Belli bir zamanda herkes geçmiş oluyor. Yani biraz beklemelisiniz.
   Teşekkürler.

   Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.