Facebook’ta Yetenek Sizsiniz Virüsüne DikkatDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinde son günlerde yeni bir virüs hızla yayılıyor. Dikkat etmenizi öneriyoruz.

Kötü amaçlı kişilerin yaymaya çalıştıkları virüslere sürekli yenisi ekleniyor. Yakın zaman içerisinde hızla yayılmış olan Yetenek Sizsiniz virüsü, pek çok kişinin profilini ele geçiriyor. Kullanıcılar bir başkasının paylaştığı bu bağlantıya tıkladığında herhangi birşey yüklemeleri istendiği taktirde yüklerlerse, Yetenek Sizsiniz adıyla ve “Arkadaşlar utanıyorum ama sizce video nasıl olmuş?” cümlesiyle otomatik olarak profilde paylaşım yapmaya başlıyor.

Yine aynı şekilde bu bağlantıya tıklayanlarda da aynı paylaşım gerçekleşiyor ve böylece hızla yayılıyor. Bu virüs sadece paylaşımda bulunmayıp, ilgili gönderinin altına kötü amaçlı uygulama / virüse maruz kalan kişi tarafından tüm arkadaş listesi etiketleniyor.

Dikkat

Facebook hesap ayarlarınızda Uygulamalar bölümünde bilmediğiniz uygulama varsa hemen kaldırmanızda ve rastgele uygulamalara izin vermemenizde fayda var. Aynı zamanda sık kullanılan internet tarayıcıları olan Chrome ve Firefox kullanıyorsanız eklentiler kısmına girip bilmediğiniz eklentileri de varsa kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.