Facebook’ta Yazıp Paylaşmadığınız Gönderiler de Arşivleniyor!Destek: Test Link
Sosyal Ağlar

Popüler sosyal ağ Facebook üzerinde kullanıcıların yazıp, paylaşmadıkları gönderilerin de arşivlendiği ortaya çıktı.

İlginç bir şekilde Facebook ile ilgili yeni bir bilgi açığa çıktı. LA Times’ın paylaştığı, kendilerine Facebook’un aktardığı ve sosyalmedya.co’nun da paylaştığı bilgiye göre Facebook, kullanıcıların yazdıkları gönderi ya da yorumları yayınlamadıkları durumda bile görebiliyor ve arşivliyor.

Facebook-gonderi-webeyn

Bu durumda “Ne düşünüyorsun?” kısmına yazıp bir nedenden dolayı sildiğiniz ve yayınlamadığınız gönderiler, tarayıcı içerisindeki bir kod sayesinde hafızaya alınıyor ve arşivleniyor. Bunu kullanıcıların oto sansürünü ölçmek için başladığı bir deney olarak belirten Facebook, bu deneyi şimdilik sonlandırdıklarını ve takip etmeyi bıraktıklarını belirtiyor. Aynı zamanda bunun yasal hakları olduğunu da söylemeden geçmiyor.

Diğer bir yandan kendi gizlilik şartlarına göre Facebook’un kullanıcıların baktıkları bir başkasının zaman tüneli, mesaj alışverişi ve yapılan aramalar gibi bazı bilgilere erişim hakkı var. Ek olarak Facebook, gizlilik şartlarına göre kullanıcıların paylaşmadıkları iletileri de takip etmek için izni olduğunu belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.