Facebook’ta Her Gördüğünüze TıklamayınDestek: Test Link
İnternet, Sosyal Ağlar

Daha sağlıklı, daha bilinçli, daha temiz bir facebook için lütfen bu yazımızı okuyun. Haberiniz olmadan herhangi birşeyi beğenmiş olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere son dönemlerde iyice yaygınlaşan Facebook “Auto Like” yönteminden bahsedeceğiz. Auto Like, adındanda anlayacağınız gibi otomatik beğen demek. Peki sizinle ne ilgisi var? Açıklayalım..

Facebook’ta beğenen sayısı oldukça çok, meşhur bir sayfada geziyorsunuz ve sayfada paylaşılmış olan bir bağlantıya tıkladınız. Tıkladığınız bağlantıda bir video var farzedelim. İşte siz videoyu izlerken, ayarlanmış olan herhangi bir sayfayı beğenmiş olabilirsiniz.

Sistem şöyle işliyor. Facebook Auto Like kodu yerleştirilmiş sayfalara girince herhangi bir yere bir kere tıkladığınızda facebook hesabınızdan çıkış yapmamışsanız otomatik olarak ayarlanan sayfayı ya da içeriği beğenmiş oluyorsunuz. Ve sizin profilinizde haberiniz olmadan çıkıyor. Çok sinir bozucu ve hoş olmayan birşey.

Yukarıdada bahsettiğimiz gibi kullanımı gittikçe artıyor. Artık birçok sayfa yöneticileri bu yönteme başvuruyor maalesef. Yüksek ziyaretçili bir siteden ya da herhangi bir facebook sayfasından paylaşılan rastgele linklere tıklamamanızı öneriyoruz. Aksi taktirde bu oyuna gelebilirsiniz..

Maalesef Facebook Auto Like yöntemi; maalesef “Türk Bayrağı” adını kullanarak kazanç sağlanılacak bir duruma geldi artık. Sayfanın beğenen kişi sayısı çok fazla, orada bir link paylaşılıyor. Örneğin bir video, güzel video. Siz o videoyu izlemek için verilmiş olan linke giriyorsunuz ve haberiniz olmadan sayfa sahibi tarafından ayarlanan sayfayı beğeniyorsunuz. Paylaşılan bağlantıya milyonlarca kişinin tıkladığını düşünürseniz auto like için ayarlanan sayfayı beğenen kişi sayısını siz düşünün.

Özetlemek gerekirse, facebook sayfalarında paylaşılmış herhangi bir bağlantıya (linke) tıklamayın. Video izleyecekseniz illa ki Facebook üzerinden izleyin.

Tekrar tekrar söylüyoruz, Facebook’ta her gördüğünüz linke tıklamayın, bu işi yapanlara kazanç sağlamayın..

Bunu engellemek için bir çeşit yöntem; Facebook ile işiniz bittikten sonra sağ üstte Hesap’a tıklayarak çıkış yapın..

Bu yazıyı yazma amacımız, insanlarımızın bu tür oyunlar ve kötü amaçlar hakkında bilgili olmasını sağlamaktır. Lütfen dikkat edin, kötü amaçlı insanlara kazanç sağlamayın.

Faydalı olabilirsek, ne mutlu bize..
Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.