Facebook’ta Fotoğraflar Artık Çok Daha Kaliteli!Destek: Test Link
İnternet, Sosyal Ağlar

Facebook banner

Facebook, siteye yüklenen fotoğrafların kalitesi ile ilgili bir çalışma yaptığını ve fotoğrafların kalitesinin arttırılacağını duyurdu.

Birçok kişinin ortak şikayeti fotoğrafların kalitesi… Fotoğrafınızın kaliteli olmasına rağmen Facebook’un yüklenen fotoğraflar ile ilgili belirlediği standart özellik / kurallardan dolayı yüklediğimiz fotoğraflar kendi kalitesinde olmuyordu ve düşük oluyordu.

Facebook’un yaptığı açıklamaya göre fotoğraflar artık mümkün olan en yüksek çözünürlükte görüntülenecek.

Bu değişimi görmek isteyen kullanıcıların Chrome tarayıcısının son sürümüne sahip olması yeterli. Facebook’ta bir fotoğrafın sağ üst köşesine bakıldığında fotoğrafın genişletilebilmesi için simge simgesine basmanız yeterli. Bu simge ile fotoğrafların daha yüksek çözünürlüklü hali görüntülenebiliyor.

Yorumlar

 1. Facebook işini elbet iyi biliyor açıkçası. Bence de iyi bir özellik olacaktır. Bakalım ileride ne yapacaklar, bekleyip göreceğiz.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Kalite arttı safsatadan ibaret maalesef. Neymiş efendim Crome tarayıcıda tam ekran oluyormuş. Kötü çözünürlüğe düşürülmüş bir fotoğrafı ister tam ekran ister ultra ekran yapın kötü yine kötü. Mecburen işimiz ticari olduğu için bloglara yükleyip oradan bakın diyoruz müşterilere.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Haklısınız gerçekten. Facebook’a yüklediğimiz fotoğraflar ne kadar büyük de olsa çözünürlüğü söylediğiniz gibi düşüyor.

   Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.