WeBeyn
» 
Facebook’ta 6 Milyon Kullanıcının İletişim Bilgileri Çalındı
a aa
Tarih : 22 Haziran 2013 11:19
Facebook’ta 6 Milyon Kullanıcının İletişim Bilgileri Çalındı
Facebook’ta 6 Milyon Kullanıcının İletişim Bilgileri Çalındı
reklam

Facebook logo Facebookta 6 Milyon Kullanıcının İletişim Bilgileri Çalındı

Facebook’ta 6 milyon kullanıcının mail adresi ve telefon numaraları ele geçirildi. Ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

Facebook, 6 milyon kullanıcının iletişim bilgisinin çalındığını kabul etti ve çok kısa bir süre önce bir bildiri yayınladı.

Aynı zamanda kullanıcılarından özür dileyen Facebook‘un kullanıcılarına gönderdi mesaj ise şöyle:

Sevgili (xxx),

Gizliliğiniz Facebook’ta çalışan herkes için son derece önemlidir ve bilgilerinizi korumak için çok çalışıyoruz. Pek çoğumuz tam zamanlı işlerimizde sorunları herkesi etkilemeden önce önlemeye veya çözmeye odaklansak da, kısa süre önce bu hedefimizi gerçekleştiremedik ve teknik bir sorun başka birinin telefon numaranıza veya e-posta adresinize erişebilmesine neden oldu.

Bu hata sınırlı bir kapsamdaydı ve muhtemelen sadece Facebook haricinde de tanıdığınız birinin e-posta adresinizi veya telefon numaranızı görmesine neden oldu. Bununla beraber, sizi hayal kırıklığına uğrattığımızın farkındayız ve bu hatayı çok ciddiye alıyoruz.

Hataya neyin neden olduğunun açıklaması çok fazla teknik detay içerebilir, ancak bunun nasıl gerçekleştiğini açıklamak istiyoruz. İnsanlar Facebook’a kişi listelerini veya adres defterlerini yüklediğinde, arkadaş önerileri oluşturabilmek için bu verileri Facebook’taki diğer insanların iletişim bilgileriyle eşleştirmeye çalışıyoruz. Teknik hata nedeniyle, arkadaş önerileri oluşturmada ve gönderdiğimiz davetiye sayısını azaltmada kullanılan e-posta adresleri ve telefon numaraları, bu kişilerin aktardıkları kişilerle birlikte yanlışlıkla Facebook’taki hesaplarında saklanmıştır. Bu yüzden, Facebook’a yükledikleri kişileri de içeren Facebook hesaplarının bir arşivini Bilgilerini İndir aracımızla indiren kişiler, ilave e-posta adreslerine veya telefon numaralarına da erişmiş olabilir.

Yanlışlıkla en fazla 2 Facebook kullanıcısının erişimine açılan iletişim bilgileriniz:

***telefon numarası
***mail adresi

2 Facebook kullanıcısının indirdikleri hesap bilgilerinde adınızın yanında bu iletişim bilgilerini gördüğünü tahmin ediyoruz. Hakkınızda başka hiçbir bilgi gösterilmedi ve muhtemelen bunu gören hiç kimse Facebook’ta arkadaş olmasanız bile size yabancı değil.

Bu detayları gören kişileri tanıyor olmanıza rağmen, iletişim bilgilerinizin yanlışlıkla paylaşılmasının kabul edilemez bir durum olduğunun farkındayız ve bunun tekrar gerçekleşmesini engellemek için gerekli önlemleri aldık. Bu hatayla ilgili daha fazla bilgi için lütfen blog yazımızı okuyun.

Facebook’ta hepimiz bu sorunu üstümüze aldık. Facebook’u kullanmaya devam ettiğiniz için teşekkür ederiz. Beklediğiniz ve hak ettiğiniz hizmet düzeyini sunmak için her gün çalışıyoruz.

Teşekkürler,
Facebook Ekibi

Mail ve numaraların ele geçirilmesi, reklam içerikli gönderiler başta olmak üzere bazı şeylere neden olacaktır. Yine de iletişim bilgilerinizi tekrar bir gözden geçirmenizde fayda var.

Kategorideki diğer haberler

  • Facebook’a Yakındaki Arkadaşlar Özelliği Geliyor

   Facebook’a Yakındaki Arkadaşlar ...

   Facebook, ABD'deki kullanıcılar için Yakındaki Arkadaşlar özelliğini kullanıma sundu. iOS'te yer alan ve Apple'ın uygulaması olan Arkadaşlarımı Bul ile aynı mantığa sahip olan Yakındaki Arkadaşlar...

  • Instagram’da Dondurulmuş ve Spam Hesap Temizliği

   Instagram’da Dondurulmuş ve Spam...

   Instagram, dondurulmuş ve spam hesapları silmeye başladı. Hesap silmeye başladığını kullanıcılara bir bildirimle duyuran Instagram, takipçi listelerinde ya da takip edilen kişilerin sayısının...

  • Twitter Türkiye Ofisi Şimdilik Açılmıyor

   Twitter Türkiye Ofisi Şimdilik Açılmıyor

   Twitter yetkililerinin Türkiye'ye geleceğini bir süre önce sizlerle paylaşmıştık. Twitter yetkilileri, Türkiye'deki yetkililerle ofis için herhangi bir anlaşmaya varmadıklarını söyledi. The Wall Street...

  • Dünyaca Ünlü Instagram Fotoğrafçıları Türkiye’de

   Dünyaca Ünlü Instagram Fotoğrafçıları ...

   #ComeSeeTurkey projesi, dünyayı kasıp kavuran fotoğraf paylaşımı uygulaması olan Instagram ile diğer güçlü sosyal medya mecralarını kullanarak dinlerin ve binlerce yıllık medeniyetlerin buluştuğu Türkiye’yi,...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.
Sponsorlar

Sunoyun
Oyunlar kategorisi sponsoru: http://www.sunoyun.com

Hosting


Oyun Oyna 3D Android Oyunları Pepe
oyun oyna minecraft oyna tren oyunları puzzle
oyunlar1 oyunlar ukash kamyon oyunu