Facebook’a Paylaşımları Düzenleme Özelliği GeldiDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Facebook kullanıcılarının gelmesini beklediği paylaşım düzenleme özelliği nihayet geldi. Facebook, paylaşımları sonradan düzenlemeye artık imkân tanıyor.

Her zaman olduğu gibi öncelikle belirli kullanıcılarda aktif olan ve aşama aşama tüm kullanıcılara yansıyacak olan yeni özellik, şu anda Facebook’un web sitesinde ve Android uygulamasında kullanılmaya başlanmış durumda. iOS versiyonuna da kısa bir süre sonra gelmiş olacak.

Paylaştığınız herhang bir yazı ya da durum güncellemesini bundan böyle düzenleyebileceksiniz. Düzenleme işlemini yaptıktan sonra yorumlarda olduğu gibi değiştirilmeden önceki ve sonraki halini göreceksiniz.

Paylaşımınızın sağ üstündeki işarete tıkladıktan sonra Gönderiyi Düzenle butonuna basıp düzenleme işlemini yapabilirsiniz. Ekran görüntüsü:

Facebook-paylasim-duzenleme-webeyn-1

Düzenleme işlemini yapıp kaydettikten sonra ise alt kısımda yorumlarda olduğu gibi ‘Düzenlendi’ ibaresi gözükmeye başlıyor. Düzenlendi yazısına tıkladıktan sonra paylaşımınızın değişiklik yapılmadan önceki ve sonraki hali gözüküyor. Ekran görüntüsü:

Facebook-paylasim-duzenleme-webeyn-2

Yanlışlık olduğunda düzenleme yapmak yerine gönderilerin silinmesi, beraberinde yapılmış yorum ve beğeni varsa onları da götürüyordu. Yorumlara gelmesinin ardından paylaşımlar için de beklenen bu özellik, paylaşımı silmek yerine düzenlenebilecek olması sebebiyle kullanıcılara kolaylık sağlayacak.

Yorumlar

  1. tayfunerbilen

    Sonunda gelebildi 🙂 Yanlış bir şey yazınca silip baştan yazmak gerekiyordu, çok sıkıntı bir durumdu yani.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.