Facebook Yine Değişince Nelerin Yeri Değişti?Destek: Test Link
İnternet, Sosyal Ağlar

Facebook’ta Yine Değişim Zamanı! İşte Yeni Özellikler başlıklı yazımızda yeni gelecek olan özellikleri belirtmiştik. O yazımızda belirttiğimiz özellikler geldi ve birçok şey değişti. Yeni gelen özelliklerle beraber bazı şeylerin yeri ve yapılışı da değişti..

Öncelikle, Gizlilik Ayarları değişmiş. Gizlilik Ayarları bölümüne girip kurcalamanızda fayda var.

Duvarınıza arkadaşlarınızın birşey yazıp-yazamamasını Gizlilik Ayarları’nda Duvarında kimler bir şey paylaşabilir? yazısının yanından ayarlıyorsunuz. www.webeyn.com

Yeni özellikleri yazdığımız yazımızda, birisi sizi etiketlediğinde sizin onayınız olmadan profilinizde gözükmeyeceğini söylemiştik. Bunun için bu özelliği açmanız gerekiyor. Gizlilik Ayarları’nda, Etiketler Nasıl Çalışır bölümünden açabilirsiniz.

Profil resimlerinizi ve albümlerinizin gizlilik ayarlarını yani kimlerin görebileceğinin ayarlandığı yeri bulamayabilirsiniz. Çünkü onun da yeri değişti.. Resimlerinizi kimlerin görüp göremeyeceğini ayarlamak için;
Profil resminize tıklayın. Yukarıda sol üst köşede Ekleyen: İsminiz Soyisminiz (Albümler) yazısını göreceksiniz. (Albümler) yazısına tıklayın. Profil resimlerinizin ve diğer albümleriniz karşınıza çıkacak. Her birinde albüm adının yanında bir işaret göreceksiniz. Oradan kimlerin görüp göremeyeceğini ayarlıyorsunuz.

Şimdilik gözlemleyebildiklerimiz bu kadar..

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.