Facebook Yarışmaları İçin Uygulama Kullanımı Artık Zorunlu DeğilDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Facebook sayfalarınızda herhangi bir yarışma düzenlemek istiyorsanız, bunun Facebook tarafından belirlenmiş kuralları var. Bu kurallarda değişikliğe giden Facebook, uygulama zorunluluğunu ortadan kaldırdı. Peki bu ne anlama geliyor?

Birçok Facebook sayfasında çekiliş – yarışma şartı olarak “o gönderiyi beğen & paylaş” maddesine rastlamışsınızdır. Bunu pek çok sayfa yapıyor ancak Facebook’un kendi özelliklerini kullanarak, yani beğenip paylaşmalarını şart koşup yarışma düzenlemek normal şartlarda yasak. Yarışma yapmak isteyen işletme ve kullanıcıların bu iş için bir uygulama geliştirmeleri ve yarışmalarını bu uygulama üzerinden yapmaları gerekiyordu. Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre bu kural artık yok.

Dileyen herkes artık istediği gibi Facebook’un özelliklerini kullanarak (beğen – paylaş) yarışma yapabilecek. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi şimdiye kadar pek çok sayfa zaten böyle yapıyordu ancak bu durumun Facebook tarafından tespit edilmesi halinde sayfayla ilgili bazı yaptırımlar uygulanıyordu.

Bu kuralın ortadan kalkmasıyla birlikte beğen – paylaş şartının olduğu yarışmalar artacak diyebiliriz. Elbette herkesin daha kolay bir şekilde yarışma düzenleyecek olması sebebiyle hem iyi yanı, hem de kötü niyetli kişilerin bu yöntemi kullanarak artacak olması dolayısıyla kötü yanı da olacak.

İlginizi çekebilir:
Facebook, Paylaşılan Fotoğraf Albümleri Özelliğini Duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.