Facebook ve Twitter 2014 Dünya Kupası’na HazırDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Sosyal medya, 12 Haziran 2014 Perşembe günü Brezilya ve Hırvatistan arasında oynanacak maçla başlayacak olan 2014 Dünya Kupası’nın kaynayan kazanı olacak. Facebook ve Twitter da bu duruma dahil olarak 2014 Dünya Kupası için hazırladıkları özel bölümleri yayınladı.

Facebook-Dunya-Kupasi-webeyn

Facebook, Dünya Kupası Güncel adı altında yayınladığı özel bölümde ilgili gündeme dair haberler, maçlardan skorlar ve futbolcuların yanı sıra takımlar tarafından paylaşılan paylaşımlar görüntüleniyor. Bu bölüm altında normal Facebook kullanıcıları da paylaşım yapabilecek ve arkadaşlarının paylaşımlarını da görebilecekler. Durum paylaşırken kullanılan his sembolleri bu bölüm içinde de kullanılabilecek. Facebook, Twitter’dan farklı olarak ayrı bir özellik daha kullanıma sundu: Hayran Haritası. Bu interaktif harita ile turnuvadaki oyuncuların hayran sayılarının ülkelere göre dağılımı görüntülenebilecek.

Twitter-Dunya-Kupasi-webeyn

Twitter ise dünya kupası süresince #worldcup etiketiyle arama yapan kullanıcıları 2014 Dünya Kupası özel zaman akış sayfasına yönlendirecek. Maçlar devam ederken Twitter’a kayıt olduğunuz takdirde profil fotoğrafı olarak ülkenize ait bayrağı seçebileceksiniz. Kupanın ana zaman akışı sayfasında ayrı olarak her maç için ayrı ayrı akış sayfaları da mevcut olacak. Twitter’ın 2014 Dünya Kupası kapsamında yayınladığı özelliklerden sonuncusu da Hashflags. Gönderdiğiniz tweetlerde ülke koduna (#TUR, #ITA vb.) yer verirseniz tweeti gönderdikten sonra ilgili tweette ilgili ülke koduna göre bayrak görüntülenebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.