Facebook Sayfalarındaki Mesaj ButonuDestek: Test Link
İnternet

Facebook banner

Facebook sayfalarında “Beğen” butonunun yanında bulunan “Mesaj” butonuna rastlamışsınızdır. Peki bu “Mesaj” butonu ne işe yarıyor? İşte ayrıntılar…

Bu buton, Facebook sayfalarında bulunan “Mesaj” butonuna tıkladığınızda, sayfa yöneticilerine mesaj gönderebilmenizi sağlıyor.

Mesaj butonu

Facebook’ta sayfa yöneticisiyseniz sayfanıza gönderilen mesajları sağ üstteki “Göster” butonuna tıklayıp, açılan penceredeki “Mesajlar” bölümünden görebilirsiniz.

Sayfanızda sayfayı beğenen kişilerin size mesaj gönderebilme izni yani “Mesaj” butonu açık olmayabilir. Bunun için;
– Yukarıdaki “Sayfayı Düzenle” butonuna tıklayıp, açılan listedeki “Bilgileri Güncelle”ye tıklayın.
– Soldaki sekmelerden “İzinleri Yönet”e tıklayın.
– Açılan sayfada “Mesajlar: (sayfa adınız)’da “Mesaj” düğmesini göster” seçeneğini işaretleyin.

Mesaj özelliğinin şöyle bir avantajı var;
Sayfanızdaki yöneticilerin isimlerinin gözükmesini istemiyor fakat sayfayı beğenenlerin sayfa yönetimine ulaşabilmesini istiyorsanız Mesaj özelliği gayet iyi düşünülmüş. Böylece mesaj özelliğini açarak size ulaşmasını isteyen kişilere sayfanızdaki yöneticilerin isimlerini göstermek zorunda kalmayacaksınız.
Gelen mesajlara cevap yazdığınızda cevap yazan yöneticinin isminin değilde sayfa adınızın isminin çıkmasını istiyorsanız “Ayarların” sekmesinden “Facebook’u (isim soyisim) olarak kullanırken bile Sayfanda her zaman (sayfa adınız) olarak yorum yap.” seçeneğini işaretleyip kaydediniz.

Yorumlar

 1. ferdi

  mrb..gızllık ayarlarından gırıp mesaj alımını kapatmak ıstıyorum fakat bununla ılgılı hıc bır buton ve ayar yok yardımcı olurmsunuz…?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. SG Böcek Ilaçlama

  mrb ben de oluşturduğum sayfada mesaj butonu yok dediğiniz yerde izinleri yönet butonu yok nasıl yapabilirim

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Merhaba dün akşam şikayet ettigim rüya çakır kim oldunu ögrenmek için nereye baş vurmam lazım kuzenimi tehtit ediyo lütfen yardımcı olun
  Cevabınızı bekliyorum

  Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.