Facebook, Kaydet Butonunu DuyurduDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Facebook, kullanıcılar için “Save” (Kaydet) butonunu resmi blogu üzerinden duyurdu.

Duyurulan Kaydet butonu ile kullanıcılar, okumak için zaman bulamadıkları link ya da içerikleri bir yere kaydederek, daha sonra kolayca erişim sağlayabiliyor.

Önümüzdeki günlerde Facebook’un iOS ve Android uygulamalarıyla birlikte web versiyonunda aktif hale gelecek bu özellikle birlikte içerikler saklanabilecek. Kaydedilen içeriklere ise web versiyonda sol kısımdaki araç çubuğunda yer alacak olan “Kaydedilenler” bölümünden ulaşılabilecek.

Facebook-Saved-webeyn

Facebook, belirli aralıklarla kullanıcılara kaydettikleri içerikler için Haber Kaynağı üzerinde bildirim sunacak.

Facebook’ta kullanıcıların daha sonra bakmak istedikleri şeyleri saklayabilecekleri bir bölümün olması, beklenen bir özellikti. Kaydetme özelliği sınırlı olmayacak. Linklere ek olarak etkinlik, yer ve TV programlarını içeren sayfalar da daha sonra bakmak üzere saklanabilecek.

Kaydetme işlemi nasıl yapılacak?

Facebook-Saved-webeyn-3

Herhangi bir paylaşımı saklamak için Haber Kaynağı üzerinde ilgili paylaşımın sağ üstündeki ok işaretine basıp “Save” (Kaydet) seçeneğine basmak yeterli oluyor.

Saklanan içeriklere web versiyonda sol kısımdan bakılabileceğini üst kısımda belirtmiştik. Mobil versiyonda ise sağ alttaki Daha sekmesine tıklayınca “Kaydedilenler” kısmından ulaşılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.