Facebook Home ve HTC First Duyuruldu!Destek: Test Link
Mobil Dünya, Sosyal Ağlar

Facebook, bugün düzenlediği etkinlikle HTC ortaklığında hazırladığı telefonunu duyurdu. Ayrıntılar haberimizin devamında.

Türkiye saati ile 20:00‘da başlayan etkinlikle birlikte Facebook Home ve HTC First tanıtıldı.

Facebook Home, herhangi bir işletim sistemi değil ancak bir uygulamadan daha fazla özelliğe sahip. Facebook Home‘da telefonunuzu açtığınız andan itibaren arkadaşlarınızdan haberler almaya başlayacağınız “kapak akışı“, diğer uygulamaları kullanırken bile arkadaşlarınızla sohbet etmeye devam edebileceğiniz “sohbet balonları“, neler olup bittiğini görmeniz için “bildirimler“, sevdiğiniz uygulamaları ekleyebileceğiniz tek bir ekran gibi birçok özellik kullanıcılara sunuluyor.

Facebook-Home-webeyn

Facebook Home 12 Nisan tarihinden itibaren Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir durumda olacak.

Video

HTC-First-webeynFacebook Home hangi cihazlarda çalışıyor: HTC One X, HTC One X+, Samsung GALAXY S III ve Samsung GALAXY Note II. Facebook Home, Önümüzdeki aylarda HTC One ve Samsung Galaxy S4 dahil birçok telefonda çalışacak.

Home‘un önceden yüklü olduğu ilk telefonu çıkarmak için HTC ve AT&T işbirliği yapıyor. HTC First adı verilen bu model 12 Nisan tarihinde satışa sunulacak.

Mat siyah, beyaz, kırmızı ve açık mavi renk seçeneklerine sahip HTC First, 4,3″ ekranı, 5 megapiksel kamerası ve LTE özelliğiyle 99$‘dan satışa sunulacak.

Facebook‘un Facebook Home için hazırladığı özel sayfaya ve daha fazla ayrıntıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.