“Facebook Home” SızdırıldıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Facebook

Facebook telefonunun” duyurulması beklenen 4 Nisan tarihindeki etkinlikte, telefondaki yazılımla ilgili bilgi ve görüntüler sızdırıldı. İşte ayrıntılar.

HTC tarafından üretilecek olan Facebook telefonu ile ilgili yeni bilgiler Android Police adlı site tarafından sızdırıldı.

Sızdırılan görüntü ve bilgilere göre, Facebook Home ekranının olacağı kesin gibi. Facebook ana giriş ekranı ile aynı olan görüntü, HTC Sense 4.5 arayüzü ve Android 4.1.2‘de çalışıyor.

Facebook-Home-webeyn

Söz konusu bu ekran, Android Police adlı siteye göre HTC Myst kod adlı orta seviyeye hitap eden bir telefonla birlikte gelecek. Yayınlanan donanım özelliklerine göre HTC Myst, 4.3 inç boyutuna sahip 720p ekran, 1 GB RAM, çift çekirdekli Snapdragon S4 MSM8960 işlemci ve 5 megapiksel kamera gibi başlıca teknik özelliklere sahip.

HTC Myst henüz sadece dedikodudan ibaret. Gerçek olup olmadığını ya da piyasaya sunulup sunulmayacağını 4 Nisan tarihinde Facebook tarafından düzenlenen etkinlikte göreceğiz.

Görüntü ve bilgileri sızdıran Android Police adlı site, yazılıma sadece Facebook çalışanlarının girişine izin verildiği için maalesef giriş yapamamış. Aktarılan diğer bilgilere göre Facebook Home sadece HTC telefonda çalışmakla kalmayacak, başka telefonlara da yüklenebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.