Facebook, Bant Genişliği İle Global Hedefleme Özelliğini DuyurduDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Facebook, reklamcıların insanlara internete girmek için kullandıkları ağ bağlantılarının türüne göre (2G, 3G veya 4G) ulaşmalarını sağlayacak global hedefleme özelliğini duyurdu.

Özellikle hızlı gelişen ülkelerde ağ hızlarında farklılık görülebiliyor ve alt yapılar da sürekli değişiyor. Bu nedenle işletmelerin insanlara erişerek, mobil cihazlarında değerli deneyimler edinmelerini sağlamaları zorlaşıyor. İnsanlar, telefonlarında hızlı, kusursuz deneyimler elde etmek istiyor. Facebook’un sunduğu bu yeni hedefleme özelliği insanların Facebook deneyimini ihtiyaçlarına göre düzenlerken, bant genişliği ve veri ücretlerini de göz önünde bulunduruyor.

Facebook-bant-genisligi-hedefleme-webeyn

Bu yeni özellik, insanlara global seviyede ulaşmak isteyen pazarlamacıların ana ihtiyacını karşılıyor: insanlara çeşitli cihazlar ve çeşitli bağlantı hızlarında ulaşabilmek. Bu özellik sayesinde pazarlamacılar, özellikle veri planlarının kısıtlı, temel fonksiyonlu telefonların yaygın olduğu hızlı gelişen ülkelerde cihaz ve erişim hızına göre en iyi deneyimi oluşturabiliyor.

Facebook, Temmuz ayında hızlı gelişen ülkelerdeki insanlara ihtiyaçlarına göre deneyimler oluşturmaya yönelik bağlılığını açıklamıştı. Yeni global hedefleme özelliği de Facebook’un bu doğrultudaki yeni adımını temsil ediyor. Hindistan’daki “kaçırdığın aramaya geç” özelliği, kültürel alışkanlıklara göre ürün geliştirilmesinin bir örneği. Facebook, şimdi de insanların hangi cihazı kullandığı ve/veya bağlantı hızı fark etmeksizin, pazarlamacıların onlara erişim deneyimini en yüksek seviyeye çıkarmak için çalışıyor. Bu, özellikle Endonezya, Tayland, Hindistan gibi en düşük özelliklere sahip cihazlar ve bant genişliğinin kullanıldığı ülkeler başta olmak üzere global çapta önemli bir konu.

Bant genişliği ile hedefleme özelliği global olarak, Ad Create (Reklam Oluştur), Power Editor ve API üzerinden sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.