Facebook, Afrika’da 100 Milyon Aylık Aktif Kullanıcıya UlaştıDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Facebook gelişmekte olan pazarlara yönelik çalışmalarında ulaştığı önemli bir kilometre taşını açıkladı.

Buna göre 2014’ün ikinci çeyreği itibariyle Afrika kıtasında 100 milyon insan her ay Facebook’a giriş yapıyor. Bu sayı, Afrika’daki 200 milyon internet kullanıcısının yarısını temsil ediyor.

Afrika’daki aylık Facebook kullanıcılarının %80’i siteye mobil cihazlar üzerinden giriş yapıyor. Bu, Facebook için anlamlı bir kilometre taşı olmasının yanı sıra yüksek büyüme kaydeden ülkelerdeki insanların da dünyaya bağlanmak istediğini, mobil platformların da bu doğrultuda benzersiz fırsatlar sunduğunu gösteriyor.

facebook-avrika-webeyn

Özellikle yüksek büyüme kaydeden ülkelerde bir mobil telefon arama yapmanın ve mesajlaşmanın çok ötesine geçiyor; haberlere, bankacılığa ve istihdam fırsatlarına erişmek için önemli bir araç olmasının yanı sıra reklam verenler ve markaların da insanlarla iletişim kurmasını sağlıyor.

Facebook, yüksek büyüme kaydeden ülkelerdeki insanların iç görüleri doğrultusunda kişiselleştirilmiş deneyimler geliştiriyor ve farklı yerel ihtiyaçları karşılayacak çözümleri öğrenmeye, test etmeye ve iyileştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda şirketin Hindistan’a yönelik “cevapsız çağrıya tıklayın” çözümü Temmuz ayında, reklam verenlere yönelik global bant genişliği ile hedefleme çözümü ise geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.