Everest EWN-729P Taşınabilir Şarj Cihazı ve Kablosuz Router İncelemesiDestek: Test Link
İnceleme

Everest’in taşınabilir şarj cihazı ve aynı zamanda bir kablosuz router olan modelini inceliyoruz.

Taşınabilir şarj cihazları artık oldukça popüler durumda. Akıllı telefonların çoğaldığı ve kullanımının hızla yayıldığı zaman içerisinde taşınabilir şarj cihazları da bir ihtiyaç haline geldi. PowerBank’lar (taşınabilir şarj cihazı) arasında Everest de yer alıyor.

Everest’in incelemiş ve bir süredir kullanmakta olduğumuz EWN-729P model numaralı ürünü 4000 mAh güç kapasitesine sahip. Kablosuz router görevi görmesiyle birlikte, ethernet kablosu taktığınızda internetinizi kolayca kablosuz internet olarak dağıtabiliyorsunuz.

Ürünün üzerinde açma – kapama düğmesiyle birlikte mini USB ve USB girişi bulunuyor. Diğer tarafında ise batarya simgesinin yer aldığı küçük bir düğme bulunuyor. Bunu basılı tutarak üst kısımdaki LED’lerden batarya durumunu görebiliyoruz. Ethernet girişi ve reset düğmesi de batarya düğmesinin yanında yer alıyor.

iPhone 5 ile denediğimizde oldukça hızlı bir şekilde şarj ettiğini gözlemledik. Zaten iPhone 5’in batarya değerinin (1400 – 1500 mAh civarı) oldukça küçük olduğunu ve bu ürünün 4000 mAh kapasiteye sahip olduğunu düşünürsek, iPhone 5’i en az 2 kere kolayca şarj edebilir.

Teknik Özellikler

Marka: Everest
Model: EWN-729P
Bağlantı Tipi: AP + 3G + Power Bank
Açıklama: Taşınabilir Kablosuz Router
Veri Hızı: 150 Mpbs
3G Router Fonksiyon: WCDMA/CDMA2000/HSPA
Frekans: 2.4Ghz
Usb 2.0 Port: 1
Port: 1 WAN/LAN Port
Güç Kapasitesi: 4000mAH

Everest EWN-729P, özellikle uzun yolculuklarda güzel bir alternatif.

satin-al

Yorumlar

  1. Böyle saçma çin çakması bi cihaz görmedim herkes her yerde yorum yazmış tavsiye ediyor. Ama kimse 3g modeme bağlamamış router yapmamış AP olarak kullanmamış. Arayüzde 50 tane menü var klavuzla alakası yok. Her 3g modemi desteklemiyor şansınıza kalmış. WiFi yı kapatıyorsunuz eternet bozuluyor. Reset atıp baştan kurmanız gerekiyor. Kapsama alanı çok dar yan odadan çekmiyor. Evde kullanışsız. Sadece powerbank’ını denemedim. Onda da hiç ümidim yok.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Emeğe biraz saygı

    Saçma dediğin cihaz gayet mantıklı üretilmiş. Sen başka ne bekliyosun bu cihazdan anlamadım ben. Bende kullanıyorum bu cihazı gayet kullanışlı. Her 3G modemi desteklemiyor demişsin şansına kalmış demişsin, teknik servis diye birşey var ararsın sorarsın kaçıncı yüzyılda yaşıyorsun. Kaldıki zaten sitede uyumlu 3G modem listesini yayınlamışlar. Ben almadan önce bilgi edindim bana direk desteklediği modelleri gönderdiler. 50 tane arayüz var demişsin, burdan belli zaten sen ürünü kullanmayı bilmiyorsun. Kullanım klavuzu hızlı kurulumları nasıl yapılır anlatmış. Daha ne anlatacak sana ansiklopedimi koysunlar içine. Özel bir ayar yapman gerekirse ararsın destek alırsın. Kapsama alanı dar demişsin teknik bilgin varsa biraz anlaman lazım. Bataryalı bir ürün ve wireless sistemi fazla güç çektiğinden kapsamayı düşük yapmaları gerekli. Ayrıca taşınabilir bir ürünü yan odadan kullanmak mantıksız. Yanında taşı diye tasarlanmış bu ürün. AP olarak kullanma olayına gelecek olursak sırf senin yorumundan sonra denidim herhangi bir sıkıntı yok çalışıyor.

    Biraz ürün alırken dikkat edelim. İlk önce kullanacağın koşulları belirleyip ona göre ürün araştırırsan ve dektek alırsan sıkıntı yaşamazsın.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.