Erişim Engeli Twitter’a YaradıDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Birçok kullanıcıyı şaşırtan ve 21 Mart gecesinde engellenen Twitter, günün en çok konuşulan konusu. Görünen o ki, erişim engeli en çok Twitter’a yaramış.

Engel sonrası kullanıcıların kullandığı alternatif yöntemler, erişim engelini neredeyse aratmıyor.

Araştırma şirketi Gonzo Insight’ın InsightRadar verilerine dayanarak yaptığı analiz ve sosyalmedya.co‘nun haberine göre 21 Mart tarihinde saat 15:00 itibariyle atılan Türkçe tweet sayısı 7 buçuk milyon olarak açıklandı.

Yasağın ilk başladığı dakikalar itibariyle dakika başına atılen tweet sayısı 17 binden daha fazla iken, bu rakamın 15:00 itibariyle 8.300 civarında olduğu belirtiliyor.

Şu dakikalar itibariyle bazı kullanıcılar, otomatik DNS’te Twitter.com’a erişim sağlayabildiklerini belirtiyor. Gündüz saatlerinde Twitter’ın görüşmeler için yetkilendirdiği avukat Gürkaynak, erişim engeli kararıyla ilgili TİB’de görüşme yaptı.

Cumhurbaşkanı Gül, konuyla ilgili Twitter hesabından paylaşmış olduğu tweette, “Sosyal medya platformlarının tamamen kapatılması tasvip edilemez.” demişti.

Diğer bir yandan Twitter, @Policy hesabından Türkçe olarak yapmış olduğu açıklamada, “Twitter’ı hayati bir iletişim aracı olarak gören Türkiye’deki kullanıcılarımızın yanındayız. Bir an önce erişimin sağlanacağını umuyoruz.” mesajını vermişti.

Konuyla ilgili gelişmeleri takip ediyoruz.
Yeni gelişmeler olduğunda web sitemiz WeBeyn aracılığıyla sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bizi takip etmeye devam edin.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.