En Hızlı İnternet TarayıcılarıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

İnternet tarayıcıları arasındaki alternatifler de gün geçtikçe artıyor. Peki bunlar arasında en hızlıları hangisi?

Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera derken pek çok internet tarayıcısı bulunuyor. En hızlı internet tarayıcılarını listeliyoruz.

Mozilla Firefox

Hızlı, basit ve açık kaynak kodlu bir internet tarayıcısı olan Mozilla Firefox, 2004 yılında kullanıcılara sunuldu. 2004’ten bu yana hızlı bir şekilde geliştirilen ve çıktığı zamanlarda Internet Explorer’a rakip olmayı başaran Mozilla Firefox, aktif olarak kullanılan ilk tarayıcılardan birisi. Analizlere göre Google’ın Chrome adlı tarayıcısını çıkarmasıyla birlikte Firefox’un popülaritesi yavaş yavaş azalmaya başlamış durumda.

İndirin: Firefox

Google Chrome

İnternet tarayıcıları konusunda kuralları değiştiren Google, 2008 yılında Chrome’u yayınladı. Hızlı, güvenli ve daha etkili bir internet deneyimi sunan Google Chrome, dünya genelinde en çok kullanılan internet tarayıcılarından birisi olmayı başardı. Hatta “en çok kullanılan internet tarayıcısı” demek de mümkün olabilir. Kullanıcıların yaptığı geri bildirimlerle birlikte tarayıcısını hızlı bir şekilde geliştiren Google, tarayıcısıyla arayüzü, gizliliği ve güvenliğiyle iyi bir deneyim sunuyor.

İndirin: Google Chrome

Opera

Opera da popüler internet tarayıcılarından biri durumunda. Yeni motoru, arayüzü ve özellikleriyle hızlı bir internet deneyimi sunan tarayıcılardan olan Opera, internet tarayıcıları pazarında Chrome, Firefox ve Internet Explorer’a kafa tutuyor. Hızlı Erişim, Pano ve Keşfet menüleri Opera’da yeni özelliklerden. Opera’nın en dikkat çeken özelliklerinden birisi; Opera hesabınız üzerinde oturum açtıktan sonra hem masaüstü hem de mobil versiyonlarda senkronizasyon sağlayabilmeniz. Tema ve eklentileriyle Opera, sahip olduğu Turbo Modu ile internet dolaşımınızı hızlandırıyor.

İndirin: Opera

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.