En Çok Model Samsung’daDestek: Test Link
Android

Android işletim sistemine sahip modeller arasında en fazla model, Güney Kore’li teknoloji devi Samsung’da.

Piyasada Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerin sayısı bir hayli fazla durumda. Farklı teknik özelliklerle her kesime hitap eden Android’li modeller arasında en çok model Samsung’da bulunuyor.

Son 5 yıl içerisinde 100’den fazla Android işletim sistemine sahip model çıkaran Samsung, PhoneArena adlı internet sitesi tarafından paylaşılan bilgiye göre toplamda 114 farklı Android’li modele sahip. Samsung için oldukça yüksek olan bu rakama, aynı telefonun farklı özelliklerde satışa sunulan versiyonu da dahil (Galaxy S4 ile Galaxy S4 Value Edition gibi).

İlk Android’li model 2009’da duyuruldu

Samsung-Galaxy-i7500-webeyn

Samsung’un Android yolculuğu, 2009 yılının sonlarına doğru duyurduğu Samsung Galaxy (i7500) ile başladı. Samsung’un Android işletim sistemine sahip bu ilk modeli, 3.2 inç HVGA ekran, 128 MB RAM, 528 MHz Qualcomm MSM7200A işlemci ve Android 1.5 Cupcake işletim sistemi gibi özelliklere sahipti.

Dönüm noktası Galaxy S i9000

2010 yılında Galaxy S i9000 modeli ile Galaxy S serisinin ilk üyesini duyuran şirket için bu model, 2010 yılında dönüm noktası olmuştu. Günümüze doğru geldiğimizde şirketin Galaxy S serisi büyük satış rakamlarına ulaşıyor ve halâ yeni modeller gelmeye devam ediyor. Son olarak Samsung’un yakında Galaxy S5 Mini ve Galaxy Note 4 modellerini tanıtması bekleniyor.

Diğer bir yandan 2008 yılında T-Mobile G1’i üreten HTC, ilk Android’li modeli üreten şirket olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.