Elektrikten İnternet Sağlayan TL-WPA4220KIT SatıştaDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

TP-LINK’in elektrik hattından internet bağlantısı sağlayan yeni powerline adaptör kiti TL-WPA4220KIT satışa sunuldu. Diğer adaptörler gibi kurulum gerektirmeyen ürün, üzerindeki Wi-Fi klon düğmesi ile de kolayca kablosuz ağ oluşturmayı ve menzil genişletmeyi sağlıyor.

TP-LINK’in Türkiye’de ofis açtığı 2010 yılından itibaren yeni ve farklı ağ çözümlerini de tanıtmayı misyon edindiğini belirten TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, “İnternet çözümleri sadece kablolu ya da kablosuz modemden ibaret değil. Gereksinimlere göre pek çok ürün grubu var. TP-LINK de bu açıdan en zengin ürün ailesine sahip firma. Elektrik hattından internet bağlantısı sağlayan powerline ürün grubu da bunlardan biri” diyor. Türkiye’de powerline çözümlerinin hâlâ yeterince tanınmadığını ve kullanılmadığını vurgulayan Dinçer, “Avrupa’daki kullanım oranlarının çok gerisindeyiz. Ama gerek bizim, gerek teknoloji basınının çabaları ile giderek daha çok sayıda tüketici bu çözümü tanır hale geliyor. Bunun sonucunda da artan bir kullanım oranı söz konusu” diyor.

TL-WPA4220KIT, iki adaptörden oluşan kit halinde satışa sunuluyor. Elektrik hattı üzerinden 500Mbps hızlara ulaşan adaptör, bu bağlantıyı hem kablolu hem de 300Mpbs varan hızlarla kablosuz olarak paylaştırıyor.

TL-WPA4220KIT-webeyn

TP-LINK’in yeni powerline adaptörü, ileri HomePlug AV teknolojisine sahip. Elektrik hattı üzerinden 300 metreye kadar mesafede 500Mpbs kadar yüksek veri aktarım hızı sunabiliyor. Bu sayede NAS, yazıcı, IPTV, oyun konsolları gibi yüksek hız gerektiren cihazları ağa bağlamak mümkün oluyor. Böylece kesintisiz ve hızlı HD video izlenebiliyor, online oyun oynanabiliyor.

Powerline adaptörler elektrik prizi olan her noktaya evdeki ya da ofisteki internet bağlantısını, başka bir kabloya gerek olmadan ulaştırmayı sağlıyor. Tak ve çalıştır özellikli ürünlerin kurulumu da çok kolay. İnternet bağlantısını sağlayan modeme yakın bir noktadaki prize ilk adaptör takılarak modeme kabloyla bağlandığında elektrik hattını internet ağına dönüştürmüş olunuyor. İkinci adaptör de internete erişilmek istenen herhangi bir noktadaki prize takılıp, o bölgede (oda vb) hiçbir zahmet gerektirmeden bu bağlantıyı kablolu ve/veya kablosuz olarak paylaştırabiliyor. Üzerindeki düğmeler ile de elektrik hattı üzerinden yapılan bu veri transferi şifrelenebiliyor. TL-WPA4220KIT diğer tüm powerline adaptörlerde kolay kurulum sağlayan bu özelliklerin dışında ayrıca Wi-Fi klon özelliği ile de mevcut internet kaynağı cihazın (modem vb) kablosuz ağını kopyalayarak kolayca menzil genişletme olanağı da sunuyor.

Özellikler ve avantajlar

– Wi-Fi Klonlama düğmesi ile mevcut kablosuz ağın ayarlarını adaptöre kolayca girerek, takılan noktada aynı kablosuz ağı yayınlamayı sağlayarak menzil genişletme yapar

– HomePlug AV standardı sayesinde elektrik hattı üzerinden gecikmesiz HD ve 3D video akışı; online oyun için ideal yüksek hız (500Mbps’ye kadar)

– Ev ya da ofisin zor ulaşılan bölgelerine ek kablo gerekmeden, 300Mbps hızında kablosuz bağlantı

– İki adet Ethernet girişi sayesinde farklı cihazları (TV, oyun konsolu, vb) ya da PC’leri kablolu olarak bağlama olanağı

– Elektrik kabloları üzerinden 300 metreye mesafeye kadar ağ oluşturabilme

– Adaptörler üzerindeki düğmeye basarak elektrik hattı üzerinden aktarılan verinin kolayca 128-bit AES şifrelemesi ile korunması ve yetkisiz diğer adaptörlerin ağa katılımının engellenmesi

– Fiyat: 265 TL (2 adet adaptörün KDV dahil tavsiye edilen satış fiyatı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.